Forum użytkowników Yamaha XJ

Miłośnicy motocykli :)
Teraz jest wtorek, 23 sty 2018, 04:52

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 461 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 24 lip 2016, 13:34 
spec napisał(a):
Ja ostatnio przetestowałem inne rozwiązanie - aplikację działającą na telefonach z androidem.
Aplikacja to Intercom for Android i dostępna jest za 0 zł tutaj: https://play.google.com/store/apps/deta ... rcom&hl=pl
Sygnał przesyłany jest za pomocą sieci WIFI. Zasięg (dużo zależy od telefonów) wynosił podczas testów koło 100m.
Działanie jest bardzo proste. Jeden telefon ustawiamy jako router WIFI a drugi (i kolejne) się do niego łączą.
Do telefonów podłączone były zwykłe słuchawki z zestawu z telefonem - trochę niewygodne przy założonym kasku.
Oczywiście testy były robione z ciekawości jak to zadziała i muszę powiedzieć, że byłem pozytywnie zaskoczony. Można bez problemów rozmawiać. W aplikacji jest opcja do ustawienia czułości, od którego program nadaje. Po poprawnym ustawieniu nie słychać szumów z drugiego motocykla ani jego silnika. W czasie jazdy kilka razy nas rozłączyło ze względu na duży odstęp ale po zbliżeniu telefony znowu się łączyły.
Opcja ciekawa i za 0zł. Pewnie jakością rozmów nie dorównuje dedykowanym rozwiązaniom (nie miałem okazji testować).
Zastanawiam się nawet czy nie dokupić płaskich słuchawek z mikrofonem z wyjściem na jacka.

Chcielismy te goowno przetestowac dziś rano na Rumunii dziala na su ch 5 m po odpaleniu moto i ruszeniu nic nie działa.....

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: poniedziałek, 25 lip 2016, 08:19 
Czyściciel szprych
Czyściciel szprych

Mój motocykl: XJ600N
Pewnie sporo zależy od telefonów. Testowałem wczoraj Z3 Compact z HTC (nie pamiętam modelu) i zasięg był tragiczny - testowane na "sucho" bez motocykli. Ta sama Z3 Compact z LG (też modelu nie pamiętam) chodziła pięknie. Zasięg kilkadziesiąt metrów nie był problemem.
Temat aplikacji wrzuciłem jako ciekawostkę. W telefonie i w samej aplikacji jest sporo opcji. Może trzeba coś dodatkowo pogrzebać.

PostNapisane: poniedziałek, 25 lip 2016, 09:08 
Tańczący z wahaczem
Tańczący z wahaczem

Zdjęć: 9
Mój motocykl: Yamaha XJ 600 S '93
A sprawdzał ktoś może jak szybko pożera baterię w telefonie? Bo chyba bez podłączonej ładowarki lub powerbanka to długo się nie pogada. Komunikacja między telefonami jest cały czas to tak jakby prowadzić normalną rozmowę telefoniczną.

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: poniedziałek, 25 lip 2016, 19:49 
spec napisał(a):
Pewnie sporo zależy od telefonów. Testowałem wczoraj Z3 Compact z HTC (nie pamiętam modelu) i zasięg był tragiczny - testowane na "sucho" bez motocykli. Ta sama Z3 Compact z LG (też modelu nie pamiętam) chodziła pięknie. Zasięg kilkadziesiąt metrów nie był problemem.
Temat aplikacji wrzuciłem jako ciekawostkę. W telefonie i w samej aplikacji jest sporo opcji. Może trzeba coś dodatkowo pogrzebać.

Mam sajsa s6 i lipa

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: wtorek, 26 lip 2016, 06:42 
Jednośladowy spec
Jednośladowy spec

Zdjęć: 11
Mój motocykl: Kawa z mlekiem
Przede wszystkim to tak jakby wozić przy sobie odpalony inwerter od kuchenki mikrofalowej. Zresztą to samo tyczy się zestawów opartych o bluetooth. Przy zasięgu kilkudziesięciu do kilkuset metrów nadajnik wysyła potężne promieniowanie tuż obok głowy delikwenta.

Nie mam czasu przerobić wtyków, bo chcę anteny od PMR zastąpić gniazdem BNC i na kablu wypuścić na statyw ponad głową jeźdźca. Po pierwsze lepszy zasięg po drugie zdrowiej.

PostNapisane: wtorek, 26 lip 2016, 20:23 
Czyściciel szprych
Czyściciel szprych

Kolego nie przesadzasz czasem? Siedzisz na motocyklu blisko alternatora i cewek zapłonowych. Każdy nowy samochód ma radio z BT, które jest stale włączone. Nie ma chyba domu (oprócz mojej babci) gdzie nie ma Wifi. Chcesz być zdrowy to tylko rower (o to bez dynama) Ci pozostaje :-)

PostNapisane: środa, 27 lip 2016, 07:07 
Jednośladowy spec
Jednośladowy spec

Zdjęć: 11
Mój motocykl: Kawa z mlekiem
Kolego, a widzisz różnicę między nadajnikiem BT do 5 m a do 500m ? W samochodzie masz Klasę 2 czyli 2,5mW i antena jest ok metra od twojej głowy. W motocyklowym intercomie masz klasę 3 czyli 100mW i odległość 0,05m od głowy. Widać różnicę ?
A stale włączone WiFi jest szkodliwe, ale widocznie niektórzy lubią. Ważne jest też jak blisko anteny się znajdujesz. Jak masz router WiFi w sypialni blisko wezgłowia łóżka to tylko pogratulować ;)
Częstotliwość pracy też jest ważna.
P.S. Cewka i alternator nie sieją po całej okolicy, a tylko blisko swojej obudowy, a urządzenia wyposażone w antenę z natury są przeznaczone do emisji fal ;)

PostNapisane: środa, 27 lip 2016, 08:13 
Czyściciel szprych
Czyściciel szprych

No jak nie sieje jak siedząc w domu jeszcze motocykla nie widzę (nie słyszę) a już mi telewizję naziemną zakłóca? :-D
Zgadzam się, że większość BT w codziennym użytkowaniu to klasa 2 (ale klasa 1 to 100mW). W interkomach nie ma BT służących do rozmów. Komunikacja leci po innym paśmie. BT to dalej klasa 2 ale służy tylko do łączenia telefonu.

PostNapisane: poniedziałek, 1 sie 2016, 10:28 
Jednośladowy spec
Jednośladowy spec

Zdjęć: 0
mikrofala ma 800W a intercom co mocniejszy tak jak piszesz: 0.1W. Nie umrzesz :)

aczkolwiek warto kupic lepszy sprzęt (markowy) można wówczas miec wiecej pewnosci, że został odseparowany od głowy i sygnał w tym kierunku nie idzie.
W Sena dobrze to słychać, jak zaczyna przerywać rozmowę z powodu dużej odległości, to w zależności od ustawienia kasku zwiększają się lub zmniejszają się zakłócenia ;)

w temacie dodam niezdecydowanym: warto kupować wersję z radiem FM :) po prostu wypas za granicą posłuchać sobie radyjka.

PostNapisane: środa, 3 sie 2016, 07:33 
Czyściciel szprych
Czyściciel szprych

Qaktus, mógłbyś dopytać tego znajomego o ten zestaw z linku jeszcze? Mam ochotę go kupić. Z tego co czytam to ma on wejście 3,5 mm dodatkowe? Da się tam wpiąć słuchawki z mikrofonem dla pasażera? Czyli na jednym zestawie rozmawiać z pasażerem siedzącym z tyłu przewodowo + dodatkowo bezprzewodowo z drugim motocyklistą?

PostNapisane: niedziela, 11 gru 2016, 20:08 
Uzależniony od motocykli
Uzależniony od motocykli

Zdjęć: 31
Mój motocykl: Yamaha XJ750 41Y rocznik 1985, wersja granatowo biała
Cześć
Mam zamiar wyposażyć kaski w intercomy. I tu moje pytanie. Czy ktoś z was wie czy H-talk HJC by Sena pasuje do Hjc is max2? Nie mogę znaleźć nigdzie gdzie go kupić. Druga sprawa czy warto kupować oryginalny zestaw do schubert c3 pro schuberth intercom c3 src system czy może wystarczy sena 10u. Jeśli oryginał to czy jest on kompatybilny z seną?

PostNapisane: czwartek, 9 lut 2017, 21:59 
Czyściciel szprych
Czyściciel szprych

Zdjęć: 0
Mój motocykl: XJ 900 Diversion
Siemka.
Odnośnie interkomu tez muszę się pochwalić. Stałem się szczesliwym posiadaczem cacka wloskiej firmy Kie. Ma trochę bajerów, na sucho smiga super. I oby do wiosny to sprawdze w trasie.

PostNapisane: poniedziałek, 6 mar 2017, 07:42 
Tańczący z wahaczem
Tańczący z wahaczem

Wczoraj testowałem interkom V6 (made i PRC) działa bardzo dobrze. Można 6 kasków sparować. A jak kolega z którym jedziemy nie ma takiego to możemy swojego użyć jako zestaw słuchawkowy bluetooth i przez aplikację w telefonie Android Intercom rozmawiać między sobą. Jedyny mankament to małe przyciski i ich ilość. W cienkich rękawiczkach jeszcze można wymacać odpowiedni guzik ale w grubszych nie ma szans.

PostNapisane: wtorek, 7 mar 2017, 18:06 
Nówka cewka
Nówka cewka

Zdjęć: 8
Mój motocykl: Yamaha xj div 96
Witam ja zakupiłem w tamtym roku http://allegro.pl/interkom-v6-1200m-int ... 42552.html narazie testowany tylko z plecaczkiem bo jezdzimy we dwoje jest spoko odbiera telefon laczy się ze wszystkimi moim zdaniem ok tylko troche tanszy był mozna rozmawiac i słuchac gps bez przyciskania guzików rozmowy też odbiera wtedy rozłącza pasażera po skończeniu włącza sie spowrotem sam dla mnie spoko

PostNapisane: środa, 8 mar 2017, 07:06 
Tańczący z wahaczem
Tańczący z wahaczem

Mam ten sam tylko ja kupiłem na Aliexpress o 200 zł taniej.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 461 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]