Forum użytkowników Yamaha XJ

Miłośnicy motocykli :)
Teraz jest wtorek, 23 sty 2018, 04:48

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 20 maja 2015, 09:16 
Moderator
Moderator

Zdjęć: 0
Mój motocykl: Milka Adventure
trochę czasu spędziłam na robieniu makiet z plexi i do wygięcia tego materiału używałam wrzątku :D plexi nie traciła woich właściwości, ani na wyglądzie

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: środa, 20 maja 2015, 15:07 
Uzależniony od motocykli
Uzależniony od motocykli

Mój motocykl: Xj 900 Diversion
chasseur napisał(a):
Ja zrobiłem ot tak.

Może nie tak ładnie i profesjonalnie ale deflektor spełnia swoje zadanie, jest tani w produkcji, łatwy w montażu i nie pozostawia śladów na czerwonej owiewce.

To ma działać przede wszystkim takie moje zdanie a jak działa to super :lol:
spotkał sie kto moze z takim materiałem na szybke :?: https://www.youtube.com/watch?v=VyJOGlceLqE

https://www.facebook.com/motocyklowy.lubliniec/

PostNapisane: poniedziałek, 1 cze 2015, 09:27 
Jednośladowy spec
Jednośladowy spec

Zdjęć: 0
Dlatego ja wolalem założyć coś co nie wbije się w szyję, może ta pani miała ze złego materiału deflektor ;)

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: piątek, 15 lip 2016, 14:11 
Uzależniony od motocykli
Uzależniony od motocykli

Zdjęć: 18
Też trochę kombinuje.. Ale dzięki Wam, podsuneliscie mi nowe rozwiązania. Dzięki jak coś wymodze dam foty.. ;)

PostNapisane: piątek, 15 lip 2016, 15:55 
Uzależniony od motocykli
Uzależniony od motocykli

Chętnie fotki pooglądam :-) na szybkę stosujcie tylko poliwęglan nie plexi inaczej szkło akrylowe się nie nadaje !!!!
https://www.youtube.com/watch?v=Hsls5ZPCUnE . Poliwęglan to nie plexa ,poliwęglan jest dostępny nawet na aledrogo wystarczy gruby na 3mm można kupić kawałek każdej wielkości .

PostNapisane: wtorek, 19 lip 2016, 10:24 
Nówka cewka
Nówka cewka

Zdjęć: 5
Mój motocykl: XJ 600 Diversion
W niedziele postanowiłem sprawdzić ile da mi deflektor. Mam standardową szybkę i moja luba narzeka, że ciągle misi czyścić szybkę od kasku.
Postanowiłem zrobić na szybko deflektor z kawałka plexi - poliwenglan w drodze.
Kształt wybrałem i wyciąłem sprawdzając różne warianty wersji tekturowej.
Mocowanie zrobiłem z plexi - odpowiednio wygięte w kilku płaszczyznach by idealnie pasowało do ori szybki.
Sam deflektor też wygięty -głównie krawędzie pionowe.
Śrubki zwykłe - to tester :)
Efekt zadziwiający - podobno mam tak to zostawić :) . Czas pracy 1h - bez pośpiechu.
W poniedziałek wicinka laserowa z poliwęglanu - przy okazji wytnę osłonę na reflektor.
Materiały - plexi, śrubki, wiertło, piłka, papier ścierny, opalarka lub kuchenka gazowa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: wtorek, 19 lip 2016, 17:30 
Polerant ramy
Polerant ramy

Mój motocykl: xj 600 diversion
Co do mocowania o jakie pytał kolega Kristy, ja wyrzeźbiłem coś takiego. Narazie tylko samo mocowanie ,jeszcze przewiercę pod śrubę aby się miało jak zacisnąć( zdjęcie nr 2).Kształt elementu nr 2 wynika z tego ,że będzie docelowo z regulacją (więc będzie jeszcze trzeci element).Element 1 od strony licznika, nr 2 od przodu motocykla.Chciałem tylko pokazać jak ma wyglądać kształt pod oryginalną szybę. Całość obrobiona szlifierką kątową ( zadziwiająco łatwo się obrabia) .
Obrazek
Obrazek

PostNapisane: środa, 20 lip 2016, 13:40 
Nówka cewka
Nówka cewka

bogoszkocja do mocowania używasz PLEXI czy Poliwęglanu? Jaką grubość w mm zastosowałeś?

PostNapisane: środa, 20 lip 2016, 20:29 
Polerant ramy
Polerant ramy

Do mocowania użyłem plexi ,bo taką miałem za darmo w pracy.Do szybki też będzie plexi z tego samego powodu.Docelowo planuje poliwęglan,ale chyba tylko na szybę.Nie bardzo będzie mi się chciało drugi raz rzeźbić mocowania.Szybę zrobię narazie w kilku rozmiarach ( nie bardzo wiem jaka wysokość) przetestuje i dopiero zrobię z poliwęglanu. Ja mocowanie zrobiłem z płuty grubości 6mm,ale lepiej wybrać 8 mm z racji iż musimy przewiercić otwór w osi płaszczyzny . Ja wierciłem pod wkręta wietłem 3,5 mm i wtedy zostaje bardzo mało miejsca z grubości.Udało się bo miałem wiertarkę stołową , a wkrętarką było by to chyba niemożliwe. Przy 8 mm jest większy margines błędu.Wkrótce wrzucę zdjęcie.

PostNapisane: środa, 20 lip 2016, 21:38 
Polerant ramy
Polerant ramy

nie widzę opcji edycji, dlatego zdjęcia dorzucam tu
Obrazek

Obrazek

Obrazek
pierwsze zdjęcie regulacja szyby odchylona max do pionu
drugie maksymalnie pochylona na kierowce
trzecie widok na całość
teraz jeszcze szyba i zobaczymy efekt.
A jeśli można wiedzieć jakie wymiary szyby macie w swoich deflektorach ( mój wzrost to 186 cm)

PostNapisane: czwartek, 21 lip 2016, 13:31 
Nówka cewka
Nówka cewka

Słuchaj ja ma wysokość defa około 20 cm. Wzrostu mam 192.
Powiem tak. Zdecydowanie mniej wieje na klatkę piersiową i szyję - czuje się to dosyć mocno w stosunku do standardowej samej szyby. Natomiast co do wysokości głowy - zauważyłem ,że jak jadę z otwartym kaskiem to bardziej wieje niż jak podniosę się na motocyklu (prędkość powiedzmy 50km/h). Po prostu deflektor tak zbiera strumien powietrza,że na twarz leci mi skumulowane powietrze omijające deflektor - porównując komfort odczuwalny gorszy niż bez deflektora. Natomiast zauważyłem ,że nie muszę już czyścic non stop szyby kasku od owadów.
Wcześniej przy prędkościach 130 kmh musiałem kłaść głowe na baku bymieć jakąś ochronę - teraz wystarczy lekko się pochylić.
Jedno wiem na pewno - teraz nie będę się szczypał i zrobię coś pomiędzy owiewką a deflektorem -czyli deflektor odpowiednio wygięty i przymocowany do szyby -ala druga szyba.
Gdybym miał turystyczną szybę i mój obecny deflektor -byłoby idealnie a tak brakuje mi paru cm.
Właściwie to uważam ,że deflektory wielkości 6-10 cm się nie sprawdzają - właściwie to kosmetyka bardziej dla długich owiewek a nie dla tych z Yamachy xj600s.
A i zapomniałbym - zdecydowanie poprawiła się areodynamika-miałem z tym największe obawy - poprzednio jazda z predkoscia 130 km/h powodowała nieprzyjemne miotanie mna na motocyklu -teraz jest ok :)

Co do samej budowy deflektora - plexi jest znacznie łatwiejsza w obróbce cieplnej - przez co każdy w domu może ją odpowiednio wygiąć. Ma znacznie niższą temperaturę obróbki niż poliwęglan.
Moje mocowanie zmienię na Twoje rozwiązanie - mam dostęp do wycinarki laserowej więc poproszę o wycinkę -recznie bym się zapłakał :)
Moje rozwiązanie na szybko jest całkiem ok ale ma jedną wadę -nie wiem ile wytrzyma - plexi na wygięciach termicznych ma spore naprężenia wewnętrzne i nie wiem czy kiedyś to nie pęknie. Przy wyginaniu bardzo długo trzymam i nie staram się ostudzać plexi szybciej niż sama ostygnie od otaczającego powietrza. Z prób wynika ,że jest przez to mniej krucha.

Gwintujesz gwintownikiem do metalu? czy poprzez srubę z odpowiednim frezem?

PostNapisane: czwartek, 21 lip 2016, 13:52 
Uzależniony od motocykli
Uzależniony od motocykli

Panaracer z tego co widze to chyba przewierciłeś oryginalna szybe na wylot?

Niektóre deflektory to normalnie jak skrzydła od samolotu drugie tyle co niska szyba :) nie tędy droga ;)

Nic nie zastąpi wysokiej szyby ;) ;) ;) deflektor max 17cm a nawet 14 robi robote ważny jest jego kąt to nie może być przedłużenie owiewki tak to nie zadziała
https://www.youtube.com/watch?v=I6QB29UBqOQ

;)

PostNapisane: czwartek, 21 lip 2016, 15:44 
Polerant ramy
Polerant ramy

-ważny jest jego kąt...

Dlatego zrobiłem mocowanie z regulacją kąta szyby.Gwintowałem gwintownikiem 4 do metalu otwory do elementu regulowanego.Natomiast ten otwór do zaciśnięcia obu części na oryginalnej szybie "przegwintowałem" wkrętem naciętym "po długości".Skręcone te elementy są właśnie długim wkrętem.

PostNapisane: czwartek, 21 lip 2016, 20:25 
Uzależniony od motocykli
Uzależniony od motocykli

Mój motocykl: Yamaha FZS1000 '05
Kąt deflektora jest ważny, ale ktoś już (chyba nawet na tym Forum) doszedł do wniosku, że szyba musi być do wysokości oczu kierowcy, żeby nie waliło w kask. Generalnie w XJ średnio jest z aerodynamiką, w FZS1000 mam aktualnie szybę turystyczną i mimo tego, że deflektora nie ma jeździ mi się dużo lepiej nawet przy sporo większych prędkościach.

PostNapisane: piątek, 22 lip 2016, 09:41 
Nówka cewka
Nówka cewka

W GSie mam szybę na wysokości wzroku i mogę bez blendy na otwartym kasku jechać spokojnie 80km/h bez obawy ,że dostanę owadem w twarz.
Prawda jest taka ,że w XJ jedynym ratunkiem jest szyba turystyczna i deflektor.
Ja swoją szybę przewierciłem w dwóch miejscach -nie jest to dla mnie problem - w domyśle ma trafić tam szyba turystyczna -o ile dostanę.
Finał będzie taki jak zawsze - założe turystyczną, deflektor, masę innych rzeczy a moto i tak pójdzie pod młotek...
Pojawiła się honda seventy fifty :)
Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]