Forum użytkowników Yamaha XJ

Miłośnicy motocykli :)
Teraz jest wtorek, 23 sty 2018, 04:57

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 22 lip 2016, 16:18 
Polerant ramy
Polerant ramy

Mój motocykl: xj 600 diversion
No i finisz. Moje dzieło wygląda tak
Obrazek

Obrazek

Jest to średnia wysokość szyby. Posiadam jeszcze niższą:

Obrazek
oraz wyższą:

Obrazek
Narazie przetestuję tą i różne kąty ustawienia.Potem kolejne.Myślę ,że efekt jakiś będzie.Nie nastawiam się na jakieś cuda,zadowoli mnie wszystko co będzie na plus.Biorąc pod uwagę fakt iż nie kosztował mnie ani złotówki,na pewno będzie to rewelacyjny stosunek kosztów do uzyskanego efektu.Wygląda to naprawdę profesjonalnie i nie ma się czego wstydzić mając to ustrojstwo zamontowane na moto.
Jeszcze kolejne zdjęcia również od strony licznika.

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: wtorek, 26 lip 2016, 08:15 
Nówka cewka
Nówka cewka

Zdjęć: 5
Mój motocykl: XJ 600 Diversion
eeeee podoba mnie się to :)
W weekend miałem okazje pojeździć na Janinie i musze stwierdzić, że komfort jaki daje odpowiednia ochrona przed wiatrem to podstawa... hałas jest nieporównywalnie mniejszy - wystarczy lekko wystawić głowę poza owiewke i....szkoda gadać.
Mam wycięte leserowo mocowania i kształty deflektorów. Złoże w kupe to wrzucę zdjęcia.
Na razie na topie zadań stoi teraz Kawa ER5... Jadzia za ciężka jak na kobiece rączki....
Tak na marginesie trafił mi się rodzynek więc szkoda było nie brać...
ale rzeźbić owiewki do niej nie mam zamiaru :) za to deflektor wycinam ale nie wiem jak to się sprawdzi w golasie - czy nie za szpetnie wyjdzie...
Obrazek

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: wtorek, 26 lip 2016, 16:27 
Polerant ramy
Polerant ramy

Efekt prac jest naprawdę dobry ,biorąc pod uwagę iż rzeźba była szlifierką.Wygląda naprawdę profesjonalnie.Niestety pozytywów podczas jazdy mało.Po pierwsze na każdej wysokości szyby wieje. Nie zmienia się wiele podczas zmiany kąta szyby.Najlepiej jest na najniższej szybie i postawionej prawie pionowo.Przy pochyleniu czy założeniu wyższej fajnie jest do 80 km/h. Mało wtedy wieje i poprawa jest spora.Tylko ,że wtedy powyżej 100 km/h jest duuużo gorzej.Kaskiem telepie na prawo i lewo,a z góry jakby ktoś klepał ręką po kasku.Zostałem przy małej szybce i prawie pionowym ustawieniu i jest do 60 lepiej ,natomiast powyżej 120 już gorzej niż bez defa.Plusem dużym jest to ,że teraz mogę się bez problemu schować za szybkę i nastaje błoga cisza.Wtedy zero wiatru i słyszę tylko silnik.Ciekawostką jest to iż ustawienie w pojedynkę nie pasuje do jazdy we dwoje.Kiedy wszystko było ustawione jak trzeba pod jedną osobę i wsiadła żona wraz ze mną tragedia powyżej 100. U mnie hałas i trzepotanie kaskiem, a jej z tyłu chciało zdjąć kask do góry.Dopiero przestawienie bardziej do pionu i już było ok. Jednak dla drugiej osoby ( żona jest niższa) schowanej za kierowce jazda bez defa jest dużo wygodniejsza.
Dobrze ,że zrobiłem z regulacją kąta to przestawiam i jest akceptowalnie.
Koszt był zerowy więc nie szkoda,ale gdybym zapłacił 150 zł z allegro to bym chyba bardzo rozczarowany.Może dla niższych osób by się on sprawdził , u mnie chyba będzie docelowo zamontowany na turystycznej .

PostNapisane: czwartek, 28 lip 2016, 14:52 
Nówka cewka
Nówka cewka

Zdjęć: 5
Mój motocykl: XJ 600 Diversion
To zabiłeś mi klina.
Nie wiem dlaczego ale u mnie efekt bicia powietrza w kask nie występuje. Nie miota mną ... właściwości areo poprawiły się znacząco w stosunku do fabrycznej szyby. Być może wpływ na to ma kształt deflektora oraz samej szyby -mam inna niż Ty. Dodatkowo ja mam zdecydowanie bliżej umieszczony deflektor do szyby niż Ty. Może to ma jakiś wpływ. A i jeszcze jedno. Ja mam zagięte rogi deflektora natomiast powierzchnia robocza jest płaska. No i oczywisty plus o jakim pisałeś....wcześniej nie wiedziałem co to cisza-teraz jak się pochyle to az miło podróżować-no ale przez moment bo tej pozycji nie lubię :)

PostNapisane: poniedziałek, 1 sie 2016, 19:30 
Uzależniony od motocykli
Uzależniony od motocykli

Zdjęć: 18
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No Panowie ja to czysta amatorka 0 regulacji itp. :P
Mocowanie kupiłem w jakimś sklepie z okuciami meblowymi za
3,5zł sztuka. odciąłem fragment mocowania do mebla zostawiłem tylko element mocujący szybę. Blaszki z inpostu hihi kiedyś były w listach sztywne cienkie i w sam raz do tego. Szybka zwykła pleksa znaleziona w garażu, szukam poliwęglan lity ale u mnie sprzedają 1m X 1m za 80zł. Jak znaję gdzieś pasek 5cm to zmienię.. Żaden szał, ale za 7zł i trochę przyjemności pracy w garażu, sprawuję się na prawdę ok.. :D

PostNapisane: wtorek, 18 lip 2017, 09:19 
Polerant ramy
Polerant ramy

Mój motocykl: XJ 900S
Witam, mam pytanie, jakiej wysokości najlepiej zamontować lub zrobić deflektor przy wzroście 180 cm.

PostNapisane: wtorek, 18 lip 2017, 10:53 
Uzależniony od motocykli
Uzależniony od motocykli

Mój motocykl: Xj 900 Diversion
Jaka szyba???

https://www.facebook.com/motocyklowy.lubliniec/

PostNapisane: wtorek, 18 lip 2017, 15:39 
Polerant ramy
Polerant ramy

No myślę że poliwęglan, takie co np. są na allegro 12cm, 17 cm czy wyższą .Trzeba ponad 100 zapłacić więcej wolę zapytać.do xj900

PostNapisane: wtorek, 18 lip 2017, 17:23 
Polerant ramy
Polerant ramy

Kolega zdaje się pytał o wysokość i oryginalność szyby na motocyklu. Ja przy oryginalnej szybie(xj 900 diversion) i deflektorze 14 cm odczuwam jednak pewien dyskomfort. Przy wzroście 176 cm jest ciut za mało. Jest lepiej niż było, do prędkości rzędu 160-170 km/h nie muszę się schylac, opływ strugi jest spokojny ale Góra kasku jest w tej strudze. Zwiększa to hałas i gora szybki nie jest chroniona przed owadami i brudem. Mam zamiar dać jednak ze 3-4 cm wyższą szybkę deflektora. Próbowałem połączenia z wyższą akcesoryjna owiewką ale nie miała tej szczeliny i powyżej 130-140 za bardzo łbem mi szarpało. Generalnie cudów nie ma co oczekiwać.

PostNapisane: wtorek, 18 lip 2017, 17:54 
Polerant ramy
Polerant ramy

U mnie szyba oryginalna i z tego co piszesz to nie ma co dewagować tylko kupić wysoki deflektor i już. Dzięki za odpowiedź
Poczytałem co napisał Bogoszkocja i Panaracer i sam nie wiem ale u mnie szyba standard to może mieć znaczenie.

PostNapisane: wtorek, 18 lip 2017, 20:29 
Polerant ramy
Polerant ramy

Ja pisałem ,ale w xj 600. W dużej divie siedzi się jakby głębiej.Teraz mam założoną szybę turystyczną i jest trochę lepiej niż po założeniu deflektora do oryginalnej. Tej turystycznej jeszcze nie sprawdzałem z deflektorem.

PostNapisane: czwartek, 9 lis 2017, 12:57 
Czyściciel szprych
Czyściciel szprych

Mój motocykl: Yamaha XJ600 Div.'92
Cześć.
Odgrzeję kotleta.

Interesuje mnie na jakiej wysokości powinna się kończyć górna krawędź deflektora? (wiem, że wszystko zależy od wysokości jeźdźca).
Czy na wysokości brody w kasku, czy wyżej? Wiem, że metoda prób i błędów przede mną, ale może już ktoś takie "badania" zrobił i może się podzielić.?

;-)

PostNapisane: piątek, 10 lis 2017, 14:18 
Wąchacz wydechu
Wąchacz wydechu

Mój motocykl: Yamaha XJ600S '99
Deflektor powinien się kończyć przynajmniej na wysokości wzroku, albo wyżej. Bawiłem się w samodzielne wykonanie deflektora i przy moim wzroście (192) mija się to z celem. Mam szybę turystyczną i dołożyłem do tego deflektor, tak aby się kończył na wysokości wzroku, to tak się gibała na wietrze ta konstrukcja, że strach było jechać (też kwestia tego, że miałem poliwęglan 4mm i szyba się uginała). Także, na pewno poliwęglan max 2mm i koniec na wysokości wzroku.

PostNapisane: sobota, 11 lis 2017, 22:24 
Czyściciel szprych
Czyściciel szprych

Mój motocykl: Yamaha XJ600 Div.'92
Dzięki. Będę próbował.

PostNapisane: niedziela, 12 lis 2017, 10:48 
Uzależniony od motocykli
Uzależniony od motocykli

Z tym że na wysokości wzroku to bym nieprzesadzał ,bo nie powinno się mieć żadnej szyby tak wysoko ,że zasłania tak że trzeba przez nią patrzeć przy jeździe bo w deszczu czy po ciemku może dojść do tragedi, chyba że nie będziesz jechał nigdy w deszczu i po ciemku ;)

https://www.facebook.com/motocyklowy.lubliniec/

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]