Forum użytkowników Yamaha XJ

Miłośnicy motocykli :)
Teraz jest piątek, 19 sty 2018, 00:55

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zmiana wydechu
PostNapisane: poniedziałek, 7 sie 2006, 05:28 
Witam. Mam zamiar zmienic wydech w mojej Diversii na Monti motorsport http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=118683123 . Moze ktos juz to robil i podzielil by sie swoimi opiniami na ten temat. Glownie chodzi mi o regulacje, ktore trzeba by bylo zrobic aby Yamaszka smigala jak nalezy. A moze polecicie jakis inny komin ktory by sie nadal do xj'oty. Nie jestem jeszcze pewny czy zrobic 4w1 czy 4w2, przy 4w1 wiadomo wiecej roboty bo trzeba dorobic przejsciowke, w drugiej sytuacji natomiast wieksze koszta, musial bym kupic dwa tlumiki. Czekam na wasze opinie.
Pozdrawiam

PostNapisane: poniedziałek, 7 sie 2006, 08:37 
Witam. Ja mam w planach zalozenie pustych wydechow 4w2 (jak dla mnie 4w1 do XJ`ty nie pasuje), mysle ze bedzie ladniej basowo brzmiala, a co do regulacji to z tego co wiem nalezy po zalozeniu nowych wydechow sprawdzic kolor swiec. Jezeli dalej beda mialy odpowiedni kolor, to nie jest konieczna regulacja (mowimy oczywiscie o regulacji gaznikow).

Pozdrawiam
marian.

PostNapisane: poniedziałek, 7 sie 2006, 18:22 
Marian a masz moze jakies wydechy juz na oku, tez sie wlasnie zastanawiam czy dac jeden czy dwa.

PostNapisane: poniedziałek, 7 sie 2006, 19:50 
Ja chce zrobic samemu. Mam juz wytoczone 4 pierscienie (przednia i tylna sciana wydechu), w srodek wspawam nawiercana rure i wszystko wyglusze wata szklana. Zadna filozofia, a kilka zlotych w kieszeni. Narazie powoli mi to idzie, zbieram materialy, ale jak zrobie to podesle fotki.

Pozdrawiam
marian.

PostNapisane: poniedziałek, 7 sie 2006, 21:12 
Polerant ramy
Polerant ramy

Zdjęć: 2
przy takich modyfikacjach to prócz koloru ?wiec hamowania jest obowi?zkowym punktem, takie pogłoski chodziły na głównym forum, z drugiej strony weĽcie Panowie pod uwagę z tego modelu, który tak z umiłowaniem ujezdżamy nie zrobicie Ducati (je?li chodzi o brzmienie) ani żadnego street feightera, wsadzicie mnóstwo kasy pracy i czasu a efekt może okazać się mizerny lub co gorsze nieodwracalnie zniszczycie silnik.

Je?li koniecznie chcecie modyfikować swoje motocykle może rozs?dniej byłoby zainwestować w stalowe przewody hamulcowe, albo filtr KN, lepsze oponki lub gmole, lista jest naprawdę długa, a wydechy o ile wogóle można na ni? wpisać to raczej na szary koniec

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: poniedziałek, 7 sie 2006, 21:33 
Piotr napisał(a):
a wydechy o ile wogóle można na ni? wpisać to raczej na szary koniec

podejrzewam, ze oryginalne wydechy sie mu wziely i rozpadly.
dlatego kombinuje z nowymi.
xjota z jedna rura wyglada troche slabo.
ale kwestia gustu.
proponuje szukac koncowek firmy Sito Silencers.
sa takie same jak oryginalne, tylko maja ladniejszy pomruk ;)

PostNapisane: wtorek, 8 sie 2006, 07:21 
Dokladnie tak jak pisze Hubert, orginalne wydechy w mojej Diversii maja juz 14 lat a co za tym idzie sa juz naprawde w kiepskim stanie, z zewnatrz wygladaja ladnie ale od spodu zjada je rdza i nie dlugo czekac az zaczna sie tam robic dziury. Dlatego postanowilem zmienic je na nowe, gdy bym mial kase kupil bym orginalne Ixile przeznaczone to tego modelu, ale niestety sa bardzo drogie. Nie chodzi mi o to by moja Xj'ota wygladala jak street. Oponki mam nowiutkie Dunlopy ArrowMaxy, filtr tak jak piszesz Piotr K&N'a, przyszla wiec pora na wydechy.

Ps: Hubert a moze masz jakies namiary na te tlumiki Sito Silencers? i jaka moze byc ich cena?

PostNapisane: środa, 9 sie 2006, 21:02 
Radziey napisał(a):
masz jakies namiary na te tlumiki Sito Silencers?

nie.
szukaj na allegro.
na biezaco. co jakis czas sie cos pojawia.
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M261458
dzwon.

Tytuł: Tłumiki
PostNapisane: sobota, 21 mar 2009, 15:36 
Witam. Podpinam się do tematu. Postanowiłem dzisiaj wyciągnąć tłumiki bo jak jeździłem to pierdziały i trochę mnie to wkurzało że nie chodzi ładnie jak powinien tylko chamsko pierdzi. no i okazało się że w środku wszystko lata, w jednym i drugim. Także też szukam dwóch tłumików i chciałbym je znaleźć jak najszybciej bo sezon tuż, tuż. jak tutaj sprawa się zakończyła ???

PostNapisane: sobota, 21 mar 2009, 19:18 
Wąchacz wydechu
Wąchacz wydechu

Chyba najlepiej poszukać oryginalnych byle nie od starszych modeli te będą już w środku zjedzone. W mojej pod silnikiem na łączeniu zrobiła się nieszczelność i brzmi okropnie, migomat i ogień. A znajomy specjalnie dziurawił swoje a teraz brzmi jak stary rump.

PostNapisane: niedziela, 22 mar 2009, 13:01 
Po konsultacjach z mechanikami doszedłem do wniosku że "pruję". Ponoć mam tylko uważać na sąsiadów i policje :)ze względu na ryczenie ale to mnie jakoś nie martwi wręcz przeciwnie bo może w końcu będzie sportowo i rasowo brzmiał.Jutro się dowiem jaki to będzie koszt. Jeden mechanik powiedział że wyprute tłumiki wpływają w jakimś stopniu na silnik ale nie odczuwalny przy zwykłej w zasadzie maszynie jaką jest XJ 600. Drugi stwierdził że nie ma wpływu tylko trzeba wyregulować pewne rzeczy po wypruciu. Pewnie gaźniki itd. Jak zakończę temat to napisze co i jak wyszło.

PostNapisane: niedziela, 22 mar 2009, 20:38 
Czyściciel szprych
Czyściciel szprych

A moi znajomi mechanicy twierdzą że przelotowy tłumik bez regulacji gaźnika to wypalenie gniazd zaworowych, zaworów lub tłoka plus znacząco obniżony moment napędowy na niskich obrotach. W sportowych silnikach degradacja trwa dość szybko w turystycznych dłużej ale coż jak pięknie ryczy.

PostNapisane: niedziela, 22 mar 2009, 21:13 
Czyściciel szprych
Czyściciel szprych

Na pewno po wypruciu będziesz miał problemy z obrotami tak to jest już zrobione i spasowane ja osobiście mam wydech pojedynczy i nawet mi się to bardziej podoba niż oryginał, ale o gustach się nie dyskutuje

PostNapisane: czwartek, 26 mar 2009, 18:50 
ja mam dwa wydechy monti i wygladają spoko,wyniosly mnie 1000zł z mocowaniami i zalozeniem

PostNapisane: czwartek, 26 mar 2009, 19:14 
Tańczący z wahaczem
Tańczący z wahaczem

Mój motocykl: fzs 1000 :)
Loyer106 napisał(a):
ja mam dwa wydechy monti i wygladają spoko,wyniosly mnie 1000zł z mocowaniami i zalozeniem

możesz wrzucić jakieś foto bo też dumam nad zmianą wydechu

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]