Forum użytkowników Yamaha XJ

Miłośnicy motocykli :)
Teraz jest piątek, 19 sty 2018, 00:54

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 8 kwi 2009, 18:01 
Witam
Ostatnio pochodzilem troche po roznych zakladach z pytaniem o wykonanie gmoli.
Nigdzie jednak przy zmowieniu jednej sztuki nie otrzymalem rozsadnej ceny.
Jesli jednak zebrac by pare osob to mysle ze da sie zmowic gmole w przystepnej cenie.
Czy ktos z kolegow byl by zainteresowany takimi gmolami, moga byc nawet chromowane.
pozdrawiam

PostNapisane: sobota, 11 kwi 2009, 12:36 
Polerant ramy
Polerant ramy

To ja się dorzucę z info - jakiś czas temu dzieki sugestii Robtema dzwoniłem do DUH-a www.motostel.pl i pytałem o gmole do xj 600. maja w ofercie czarne malowane proszkowo po 220 PLN. Zdaje się że jakość jest OK. Ja przypadkowo przejeżdżając koło Yamahy na Połczyńskiej zapytałem ot tak o gmole i kupiłem ostatni chromowany oryginał z kompletem śrub i instrukcją montażu za 200 PLN (wietrzenie magazynów - możliwe że jeszcze mają stelaże boczne + bagażnik Krausera - cena netto jakieś 800 z hakiem - myślę, że do wzięcia za 300 z górką). Ale przy zakupie hurtowym w DUH-u też może sie udać zbić cenę albo chromować zamiast malować proszkiem. Pozdrawiam

komar
mz ts
xj 600
xj 900

PostNapisane: poniedziałek, 18 maja 2009, 10:48 
Uzależniony od motocykli
Uzależniony od motocykli

Mój motocykl: Trup XJ600 3KM
Podepne sie pod temat.

Jakbys ktos chcial z Lublina i okolic, jest facet ktory zwie sie Simson, on robi po ok 300 zl na wymiar do kazdego motocykla. Pojade do niego swoja slicznotka, co by mi zrobic, bo nie ma jak dostac, to moze przy wiekszym zamowieniu jakis rabacik bedzie.

PostNapisane: poniedziałek, 14 gru 2009, 09:22 
Wąchacz wydechu
Wąchacz wydechu

Orginalne gmole są wykonane z rurki o średnicy 22 mm i ściance 2mm. Nie musi to być jakaś gatunkowa stal wystarczy zwykła rurka dostępna w hurtowniach stali lub sklepami z hydrałliką. Ostatnio sam robiłem gmole do swojej XJ z właśnie z takiej rurki jak napisałem wyżej, i trzeba dość dużej siły do jej odkształcenia

PostNapisane: poniedziałek, 14 gru 2009, 12:10 
Wąchacz wydechu
Wąchacz wydechu

Ja mam mocowane tak jak na zdjęciu( pierwszy raz dorzucam zdjęcie chyba wyjdzie ), rysunku nie robiłem bo moto mam w garażu więc mogłem sobie je przymierzyć . A co do mocowania obejmą do ramy gmoli to jeśli siła uderzenia będzie tak duża że wygnie ramę to jeśli zamocujesz gmole do mocowań silnika ( tak jak orginalne) to może uszkodzić silnik lub mocowania silnika.

PostNapisane: wtorek, 15 gru 2009, 10:08 
Uzależniony od motocykli
Uzależniony od motocykli

Mój motocykl: TDM 900 '03
Wyszło mi coś takiego...
Jak ktoś miał by inne pomysły albo uwagi... to piszcie.

Załączniki:
Komentarz: a to szkic gmola 2
g2.JPG
g2.JPG [ 104.03 KiB | Przeglądane 5182 razy ]
Komentarz: taki poglądowy szkic gmola 1
g1.JPG
g1.JPG [ 103.91 KiB | Przeglądane 5157 razy ]
Komentarz: 2
gmol 2.jpg
gmol 2.jpg [ 20.5 KiB | Przeglądane 5130 razy ]
Komentarz: 1
gmol 1.jpg
gmol 1.jpg [ 21.53 KiB | Przeglądane 5120 razy ]

PostNapisane: czwartek, 17 gru 2009, 23:01 
Wąchacz wydechu
Wąchacz wydechu

Chodzi głównie o te płaskie stopki na śruby mocowane do gmola. Ogólnie można zrobić same rurki, potem tylko zgrzać lekko i zobaczyć, czy ok. Oczywiście może to zrobić, ale jeśli nie na wzór, to na ramie moto, a niestety nie pojadę teraz do niego.
Będę jeszcze gadał, aby zrobił same rurki i oddzielnie stopki. Mogę pożyczyć spawarkę i haftnąć tylko tak jak ma być i mu zawieźć aby tak robił inne, lecz to już po świętach się zobaczy. Jutro będę rozmawiał jeszcze z inną osobą, która w pracy ma giętarkę i może wieczorem będę coś wiedział (nawet lepiej by było, bo do niej mam blisko i jeśli pogoda pozwoli to moto bym tam zostawił).
Chciałem pożyczyć oryginalne gmole ze sklepu, ale mają na zamówienie tylko, więc zostali by z tym potem :(

PostNapisane: piątek, 18 gru 2009, 10:09 
Uzależniony od motocykli
Uzależniony od motocykli

frulik, przecież jest jasno narysowane żę to nie jest spawane tylko na końcach stopek są wspawane nakrętki i te blaszki przykręca się śrubami. Albo ja nie umiem rysować albo typ chciał rysunek zobaczyć żęby sobie popatrzeć tylko... Ewentualnie może brakować gościowi info jakie śruby mają być wkręcane myślę że fi8 (na klucz 13) by styknęły.

I raczej nikt nie pożyczy Ci ze sklepu gmoli zębyś mógł sobie skopiować...

Ewentualnie kiedyś wieczorem możemy podjechać do tego gścia i powiem mu o co mi chodzi z tym rysunkiem.

PostNapisane: piątek, 18 gru 2009, 20:12 
Wąchacz wydechu
Wąchacz wydechu

Drugi człowiek dopiero na wiosnę mógłby się tym zająć. Jeśli chodzi o materiał to kwasówka jest sporo droższa od zwykłej stali i może się okazać, że zwykła + chromowanie to będzie prawie to samo co kwasówka z polerowaniem. Kolejny pomysł to nie gięcie rur, tylko wspawanie kolanek i wyszlifowanie spawów. To byłoby najszybsze w zrobieniu i rura nie płaszczyłaby się w miejscu zgięcia - przekazuję czego się dowiedziałem. Na pewno będę drążył temat, ale już po świętach.

PostNapisane: sobota, 19 gru 2009, 08:59 
Wąchacz wydechu
Wąchacz wydechu

Dzwoniłem do firmy która zajmuje sie chromowaniem i biorą 8 zł za decymetr kwadratowy. Gmole są wykonane z rurki fi 22 i za pochromowanie metra takiej rurki wychodzi ok. 58 zł a orginalne gmole są wykonane z ok 1,65 m rurki i 4 płaskowniczków które łącznie mają ok jednego decymetra kwadratowego

a co do pomysłu z spawaniem kolanek i ich szlifowaniem w miejscach spawów będą słabe i mogą pękać nawet przy nie dużej sile uderzenia a szybciej jest wygiąć rure niż ją spawać i szlifować

Pare dni temu wysyłałem na e-maila zdjęcia moich gmoli czy mógłby je tu wrzucić bo ja nie mogę

Ostatnio edytowano sobota, 19 gru 2009, 09:06 przez Termit, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: sobota, 19 gru 2009, 09:06 
Uzależniony od motocykli
Uzależniony od motocykli

Termit napisał(a):

a co do pomysłu z spawaniem kolanek i ich szlifowaniem w miejscach spawów będą słabe i mogą pękać nawet przy nie dużej sile uderzenia a szybciej jest wygiąć rure niż ją spawać i szlifować

Myślę ze to nie jest tak! Kiedyś na technologii uczyłem się że dobrze położony spaw ma taką samą albo większą siłę trzymania jak cały materiał w każdym innym miejscu. A poza tym jak są 3 punty podparcia to konstrukcja gięta i spawana powinna być dość stabilna.

A nie lepiej je sobie ba czarno pomalować... albo w kolorze moto??

PostNapisane: sobota, 19 gru 2009, 09:12 
Wąchacz wydechu
Wąchacz wydechu

Napisałeś "Kiedyś na technologii uczyłem się że dobrze położony spaw ma taką samą albo większą siłę trzymania"

teoria a praktyka to dwie różne sprawy wiem coć o tym bo jestem spawaczem :wink: a poza tym takie rozwiązanie jest praco chłonne i kosztowne

PostNapisane: wtorek, 22 gru 2009, 19:34 
Wąchacz wydechu
Wąchacz wydechu

Oto co wczoraj wyczarowałem .k

Załączniki:
Zdjęcie0046.jpg
Zdjęcie0046.jpg [ 61.02 KiB | Przeglądane 5137 razy ]
Zdjęcie0039.jpg
Zdjęcie0039.jpg [ 56.03 KiB | Przeglądane 5125 razy ]
Zdjęcie0032.jpg
Zdjęcie0032.jpg [ 79.14 KiB | Przeglądane 5114 razy ]
qqq.jpg
qqq.jpg [ 72.69 KiB | Przeglądane 5123 razy ]

PostNapisane: wtorek, 22 gru 2009, 20:17 
Wąchacz wydechu
Wąchacz wydechu

Na chwile obecną gmole malowane emalią orientacyjnie będą kosztować około 90zł.

PostNapisane: wtorek, 22 gru 2009, 20:27 
Moderator
Moderator

Zdjęć: 1
Mój motocykl: Straszna bestyja
qwertx01 napisał(a):
Też uważam że zajefajne!! Jeśli chodzi o malowanie to ja mogę sobie i sam to zrobić, nie ma problemu. I tak nie będę ich chromował raczej... Dla mnie możesz już wyginać, spawać, kombinować .k

Podpisuję się pod tym ręcami i nogami. Może lepiej faktycznie wprowadź dwie wersje - gotowe i do malowania. Bo ja bym chciał proszkowo. Np pod kolor motocykla lub silnika :mrgreen: Ewentualnie czarne. Ale chyba najlepiej właśnie proszkowo.

Obrazek

Zobacz profil Prywatny album  

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]