Forum użytkowników Yamaha XJ

Miłośnicy motocykli :)
Teraz jest wtorek, 23 sty 2018, 08:54

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 8 kwi 2013, 21:19 
Polerant ramy
Polerant ramy

Zdjęć: 1
Witam. Nie działa mi czujnik stopki bocznej, co może być tego przyczyną ?

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: poniedziałek, 8 kwi 2013, 22:13 
Tańczący z wahaczem
Tańczący z wahaczem

Ja bym szukał problemu w samym czujniku. Jeżeli działa na zasadzie on/off odepnij i sprawdź czy w jednej z dwóch pozycji przepuszcza napięcie miernikiem.
Jeżeli w obydwu pozycjach masz to samo wina czujnika i albo rozbierasz i czyścisz styki albo wstawiasz nowy.

Iż Planeta 5 93r.
WFM M06 59r.
Simson Schwalbe 86r.

PostNapisane: niedziela, 16 cze 2013, 19:03 
Nówka cewka
Nówka cewka

Koledzy miałem dzisiaj dość dziwny przypadek, wyprowadziłem moto z garażu dałem ssanie odpaliła elegancko i po 10 s. zdechła stała na stopce bocznej, myślałem że mało paliwa dolałem oktanów o dałem kranik na PRI poczekałem kręcę i nic nie łapała wogóle. Na włączonym zapłonie obrotomierz co 5s wskazywał wartość 2 tyś. obrotów przez jakieś 2-3s. i spadał do 0 i tak wkoło. Wykręciłem świece bo myślałem że może zalało ale nie było wogule iskry. Po wstępnych poszukiwaniach w internecie doczytałem sie że może to byś wina impulsatora. Odkręciłem dekielek ale nie znalazłem żadnej niepokojącej przyczyny, tokiem myślenia wyciągnąłem przekaźnik właśnie taki http://allegro.pl/yamaha-xj-600-diversi ... 52835.html i po ponownym złożeniu xj odpaliła. zgasiłem i nie za każdym razem ale odpalała. później jak się okazało po kilku próbach po rozłożeniu kosy na luzie xj nie odpali. Gdy kosa jest złożona odpala bez problemu. Więc teraz pytanie gdzie szukać przyczyny w tym przekaźniku, w czujniku stopki, w czujniku luzu?

PostNapisane: niedziela, 16 cze 2013, 22:23 
Uzależniony od motocykli
Uzależniony od motocykli

Mój motocykl: Brak :(
mocher napisał(a):
w czujniku stopki

Jak na luzie, to kosa raczej nic do odpalania nie ma, ale może zacząć od tego. Odczepić i spróbować bez czujnika. Nie wiem co prawda, czy przewody mają być złączone czy rozłączone, żeby nie blokowało zapłonu, ale możliwości są dwie więc dużo kombinacji nie ma ;)

PostNapisane: poniedziałek, 17 cze 2013, 16:30 
Nówka cewka
Nówka cewka

w sumie narazie myśląc ciągle o tym problemi to uważam że czujnik przy kosie raczej działa poprawnie bo po rozłożeniu odcina zapłon tylko że skrzynia jest na luzie więc otrzymuje omyłkowo sygnał że jest wbity bieg. Tylko nie wiem czy ten przekażnik też odpowiada za ten czujnik przy kosie i czujnik luzu, bo jak nie chciała odpalić to jak nim potrząsłem to odpaliła później, ale może to był tylko zbieg okoliczności. A tak poza tym to gdzie sie znajduje czujnik luzu?

PostNapisane: poniedziałek, 17 cze 2013, 18:11 
Wąchacz wydechu
Wąchacz wydechu

Mój motocykl: CBF 1000
Ja mam od początku tak, że na rozłożonej kosie nie odpali, a jak jest odpalony to zgaśnie jak rozłożę kosę, niezależnie czy jest na biegu, na luzie, czy trzymam sprzęgło, czy nie-zapłon odcina zawsze.

PostNapisane: poniedziałek, 17 cze 2013, 20:32 
Nówka cewka
Nówka cewka

u mnie przez 3 dni było że na rozłożonej kosie zapalała tylko na luzie a jak jakiś bieg wrzuciłem to już gasła teraz musi być cały czas złożona żeby odpalić, szczerze mówiąc to przydała by mi się ta opcja którą miałem bo zawsze mógł moto chodzić przy otwieraniu bramy czy grzać się na bocznej...

PostNapisane: środa, 19 cze 2013, 22:19 
Siemka. Mam identyczny problem, czasami trzymam na starterze i w tym momencie ruszam kosą, po kilku ruchach załapuje i odpala. Też podejrzewałem ten przekaźnik, dodam że od pojedynczego niebieskiego kabla który jest koło akumulatora podciągnąłem kawałek kabla i jak zwieram do masy w momencie rozruchu ale już nie wciskając startera w manetce to moto pali za każdym razem.

PostNapisane: czwartek, 17 kwi 2014, 21:33 
Nówka cewka
Nówka cewka

Mój motocykl: XJ 600N '98
Koledzy/koleżanki, mam problem ze stopką boczną i czujnikiem w xj600 z '98... Kupując moto, w ogólne nie paliło na rozłożonej bocznej, świeciła się jedynie kontrolka oleju. Chcąc zgłębić temat zaczęłam dłubać. Jak się okazało czujnika odkręcić się nie da bo przeszkadza kolektor, ruszyła się jedna śruba i można było dostać się do środka jedynie połowicznie. A tam - kabelki czyste nie zaśniedziałe, zero rdzy, uszczelka trzyma ścisło, wizualnie wszystko ok (moje pojęcie o elektryce jest zerowe, więc żadnych zabiegów sprawdzających rzeczywiste działanie nie było). Bolec chodził średnio płynnie, lubił się przyciąć i kiepsko odbijać, ale siedział stabilnie. Ciekawość wzięła górę i po chwili ostał mi się w kombinerkach, a teraz za cholerę nie chce się zablokować, tylko łatwo wyciąga się go palcami :/ Dzięki temu zyskał jednak 2 pozycje: bardziej wciśniętą - tak jak przed moimi "ulepszeniami", czyli moto nie pali; i pozycję bardziej wystającą - moto odpala od strzała, ale nie można rozłożyć stopki, bo cały czas sprężynuje i się składa.

Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć, czy tak to rzeczywiście ma działać? A jeśli nie, to jak to zrobić prawidłowo? Proszę o opis możliwie najbardziej łopatologiczny... :)

PostNapisane: piątek, 18 kwi 2014, 08:24 
Jednośladowy spec
Jednośladowy spec

Mój motocykl: Perełka 51J '91/86
Na moje oko to coś masz skopane w instalacji, zapewne poprzednik grzebał i coś źle podłączył.
Gdy moto jest na luzie i stoi na kosie to odpala bez problemu, po wbiciu biegu przy otwartej stopce silnik gaśnie (odcinany jest zapłon). Gdy na otwartej stopce i biegu chcesz odpalić moto to nie zakręci a jedynie będzie świeciła się kontrolka oleju. Tu z podejrzanych dorzuciłbym czujnik luzu, czy kontrolka świeci się wtedy kiedy powinna? Może jest żarówka o innej mocy lub diodowa i wtedy niby świeci ale jak prąd ma płynąć dalej przez inne czujniki to okazuje się zbyt słaby i jest wykrywany stan "brak sygnału". Moja rada sprawdź czujnik luzu, kostki którymi idzie ten przewód i żarówkę w kontrolce.

PostNapisane: piątek, 18 kwi 2014, 09:29 
Nówka cewka
Nówka cewka

Mój motocykl: XJ 600N '98
hansrpg napisał(a):
Gdy moto jest na luzie i stoi na kosie to odpala bez problemu, po wbiciu biegu przy otwartej stopce silnik gaśnie (odcinany jest zapłon). Gdy na otwartej stopce i biegu chcesz odpalić moto to nie zakręci a jedynie będzie świeciła się kontrolka oleju.

Po moich ulepszeniach tak właśnie jest :)

Co do kontrolki to świeci, gdy powinna, ale pogrzebie przy luzie i kostce. Bardziej martwi mnie to, że wszystko trzyma się na słowo honoru (bolec), a tak chyba nie powinno być... Macie jakiś patent na wsadzenie go? Jak on tam powinien być mocowany?

PostNapisane: niedziela, 22 mar 2015, 02:41 
Polerant ramy
Polerant ramy

Zdjęć: 92
Mój motocykl: Xj 600s Diversion'92
mocher napisał(a):
Koledzy miałem dzisiaj dość dziwny przypadek, wyprowadziłem moto z garażu dałem ssanie odpaliła elegancko i po 10 s. zdechła stała na stopce bocznej, myślałem że mało paliwa dolałem oktanów o dałem kranik na PRI poczekałem kręcę i nic nie łapała wogóle.
później jak się okazało po kilku próbach po rozłożeniu kosy na luzie xj nie odpali. Gdy kosa jest złożona odpala bez problemu.

Miałam niedawno identyczną sytuacje!

Co prawda temat stary, ale odświeżam dla potomnych :)

Problemem okazał sie przekaźnik zwany "relay assembly", po przeczyszczeniu go, problem znikął...

Ale zanim do tego doszłam, to ho ho... Generalnie skupiłam się na układzie paliwowym, bo tak jak u mochera, odpaliłam xj, grzała się i w pewnym momencie zgasła, próbuję odpalić ponownie, ale tylko kręci, a w filterku pusto, paliwo nie leci, myślałam że brakło, dolałam, ale bez zmian...
z tego wszystkiego nawet kranik w baku rozkręcałam, pompke membranową rozłożyłam, bezpośrednio mu paliwo do gaźników dałam i nic, dalej kręcił ale nieodpalał...
Postawiłam go więc na centralce żeby wygodniej było składać do kupy i eureka odpalił ;D
No to na drugi dzień wyprowadziłam go z garażu, żeby się przejechać, a tu dupa, nie odpala.. i jakoś tak bez zastanowienia złożyłam kose i spróbowałam odpalił, zaskoczył bez wachania, rozkładam kosę gaśnie...
Myślałam, że mnie krew zaleje!! Tyle walki z odpaleniem, a przyczyną okazała się głupia stopka! ;/
Po całej nocy z Service Manualem, wujkiem google i naszym forum, najbardziej winny wydawał się właśnie przekaźnik, na szcęście przeczyszczenie go, rozwiązało problem :)

PostNapisane: piątek, 27 mar 2015, 08:00 
Czyściciel szprych
Czyściciel szprych

Zdjęć: 0
Mój motocykl: Yamaha XJ 600 N
U mnie problem z odpalaniem pojawił się wraz z przerobieniem czujnika luzu pod wyświetlacz biegów. Gasł mi na luzie, po rozłożeniu bocznej stopki. Okazało się, że od czujnika luzu do "pstryczka" przy stopce bocznej biegnie sobie kabelek. U mnie był przerwany, widocznie gdzieś podczas montażu czujnika się urwał. Po dolutowaniu tego kabelka odpala mi już bez problemu :D

PostNapisane: niedziela, 18 wrz 2016, 14:00 
Nówka cewka
Nówka cewka

Zdjęć: 8
Mój motocykl: Yamaha xj div 96
Witam.Gdy zakupilem xj600 div 96 gasla po rozlozeniu stopki nawet na luzie kontrolka dziala prawidlowo,ze wzgledu na sezon odkrecilem czujnik stopki i tak zrobilem jakies5tys.km.Ze wzgledu na pogode zabralem sie za ten czujnik i przekaznik dodam ze po zalozeniu czujnika stopki przy wlaczonym zaplonie,luzie na rozlozonej obrotomierz skakal co pare sekund do wartosci 2200.Czujnik stopki ok przesmarowany,wyczytalem ze przekaznik z prawej strony w boczku 3EN-81950-00 z szeroka wtyczka na dziesiec kabli moze byc padniety tzn dioda pomiedzy dwoma kablami niebieskozolty a blekitny po przedzwonieni piszczkiem kabli ze stopki wyciagnolem z wtyczki owe dwa kable i wpiolem diode wylutowana ze starej ladowarki tel.nr diody 1N4002....1N4007 tak aby dioda przewodzila z kabla niebieskozolty do blekitnego wszystko zaizolowalem poskladalem.Obrotomierz nie skacze mozna odpalic na rozlozonej luzie coby motor sie grzal.Moto gasnie na rozlozonej zaraz po wbiciu biegu przed puszczeniem sprzegla nie da rady pojechac z rozlozona stopka.Czujnik naprawiony w sumie za darmo uzywka jakies 35zeta ale nie wiadomo czy sprawny.

Obrazek

Strefa czasowa: UTC [ DST ]