Forum użytkowników Yamaha XJ

Miłośnicy motocykli :)
Teraz jest wtorek, 23 sty 2018, 06:56

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 1 wrz 2014, 13:05 
Nówka cewka
Nówka cewka

Mój motocykl: Yamaha XJ 600 S Diversion, 94r.
Mam problem z ładowaniem akumulatora w Yamaha XJ 600 S, 94r. Światła mijania na wolnych obrotach przygasają, silnik ciągnie prąd z akumulatora. Zrobiłem kilka pomiarów:
Prąd ładowania przy 4000 rpm około 12 V, poniżej tych obrotów przy rozładowanym akumulatorze silnik gaśnie.
Pomiar na regulatorze napięcia przy wyłączonym silniku nie pokazuje zwarcia, opory na regulatorze myślę, że są w normie, także myślę że to nie regulator.

Chciałem wykonać pomiar AC bezpośrednio na kostce od alternatora, ale nie mogłem się do niej dobrać. I tu pytanie czy żeby dobrać się do tej kostki od uzwojenia alternatora potrzeba zdejmować bak, czy można to zrobić z prawej strony bez zdejmowania baku ? Jest na to jakiś trik ?

Mam drugie uzwojenie alternatora, także chciałbym spróbować jak będzie wyglądał prąd ładowanie po wymianie uzwojenia alternatora.

PostNapisane: poniedziałek, 1 wrz 2014, 13:25 
Tańczący z wahaczem
Tańczący z wahaczem

Zdjęć: 0
Mój motocykl: XJ 600N '99
Może te posty ci pomogą:
1. http://www.yamahaxj.pl/forum/viewtopic.php?f=29&t=13840&hilit=brak+%C5%82adowania&start=15#p220872
2. http://www.yamahaxj.pl/forum/viewtopic.php?f=6&t=17231&hilit=alternator&start=0#p279112

Obecne moto-> http://www.yamahaxj.pl/forum/viewtopic.php?f=48&t=20092
Byłe moto- > http://www.yamahaxj.pl/forum/viewtopic.php?f=48&t=17288
Dalsza XJ - >http://www.yamahaxj.pl/forum/viewtopic.php?f=48&t=20260

PostNapisane: poniedziałek, 1 wrz 2014, 14:47 
Nówka cewka
Nówka cewka

Interesowałaby mnie odpowiedź na pytanie:
Czy żeby dobrać się do tej kostki od uzwojenia alternatora potrzeba zdejmować bak, czy można to zrobić z prawej strony bez zdejmowania baku ? Jest na to jakiś trik ?

Nie znalazłem na nie odpowiedzi w powyższych wątkach :)

PostNapisane: poniedziałek, 1 wrz 2014, 15:39 
Jednośladowy spec
Jednośladowy spec

Zdjęć: 4
Mój motocykl: 4KM, ZRT20A, ZXT20CC
Bak to 3 srubki i 2 rurki i masz wszystko na wierzchu.

zapraszam na serwis motocykli

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: poniedziałek, 1 wrz 2014, 17:32 
Polerant ramy
Polerant ramy

Zdjęć: 0
Mój motocykl: yamaha xj600n cafe racer
drleon napisał(a):
Mam problem z ładowaniem akumulatora w Yamaha XJ 600 S, 94r. Światła mijania na wolnych obrotach przygasają, silnik ciągnie prąd z akumulatora. Zrobiłem kilka pomiarów:
Prąd ładowania przy 4000 rpm około 12 V, poniżej tych obrotów przy rozładowanym akumulatorze silnik gaśnie.
Pomiar na regulatorze napięcia przy wyłączonym silniku nie pokazuje zwarcia, opory na regulatorze myślę, że są w normie, także myślę że to nie regulator.

Chciałem wykonać pomiar AC bezpośrednio na kostce od alternatora, ale nie mogłem się do niej dobrać. I tu pytanie czy żeby dobrać się do tej kostki od uzwojenia alternatora potrzeba zdejmować bak, czy można to zrobić z prawej strony bez zdejmowania baku ? Jest na to jakiś trik ?

Mam drugie uzwojenie alternatora, także chciałbym spróbować jak będzie wyglądał prąd ładowanie po wymianie uzwojenia alternatora.

Hej ta kostka jest za taka gumowa oslona i po jej rozcieciu normalnie sie do tej wtyczki dostaniesz.

PostNapisane: poniedziałek, 1 wrz 2014, 18:59 
Uzależniony od motocykli
Uzależniony od motocykli

Zdjęć: 31
Mój motocykl: Yamaha XJ750 41Y rocznik 1985, wersja granatowo biała
Kolego naładuj porządnie akumulator i sprawdź napięcie ładowania. Ja miałem problem polegający na braku masy i ładowanie było słabe a moto gasło na wolnych obrotach.

PostNapisane: wtorek, 2 wrz 2014, 08:06 
Nówka cewka
Nówka cewka

OK, dzięki za podpowiedzi. Jak znajdę czas to podziałam według wskazówek i dam znać. Pozdrawiam.

PostNapisane: niedziela, 5 cze 2016, 22:23 
Nówka cewka
Nówka cewka

Mój motocykl: XJ550 MAXIM '81
Witam!
Przyłączę się do tematu.

Mam problem z ładowaniem w XJ550 z '81. "Serwis" który przeglądał Yamaszkę przed sezonem stwierdził brak ładowania rzucając podejrzenie na zepsuty regulator, wymieniłem go na zamiennik ale dalej ładowania brak (na odpalonym silniku i włączonych światłach pokazuje 11,4V bez względu na obroty). Na statorze pokazywało 0VAC także wymieniłem na inny (niestety używany) ale dalej jest max 1,2VAC (mierzone bezpośrednio na kostce statora) i 11,4V na chodzie pod obciążeniem. Opory na statorze rzędu 0,9 OMA. Panowie, błagam, macie jakieś sugestie? Czy coś może być jeszcze odpowiedzialne za brak ładowania (brak odpowiednich wskazań na statorze) czy może pomimo zapewnień sprzedającego kupiony stator to też padaka? Sezon w pełni a babcia stoi niejeżdżona... Wspomnę jeszcze że na naładowanym akumulatorze odpala od strzała.

Strefa czasowa: UTC [ DST ]