Forum użytkowników Yamaha XJ

Miłośnicy motocykli :)
Teraz jest czwartek, 18 sty 2018, 01:09

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 26 gru 2012, 12:53 
Nówka cewka
Nówka cewka

Witam na wstępie napiszę, że szukałem na forum ale znaleźć nie mogłem. Jak w temacie kupiłem xjotkę z padniętym obrotomierzem, gość się zarzekał że na bank trzeba wymienić licznik bo to jest przyczyna a że motocykl z Anglii i prędkość w milach była więc kupiłem od razu licznik europejski, podłączyłem i wskazówka obrotomierza dalej leży jak śledź. Z tyłu na obudowie zegarów do obrotomierza podłączone są 3 kabelki: brązowy, czarny i szary, pytanie czy zna ktoś prawidłowe wartości jakie powinny być po podłączeniu cyfrowego miernika uniwersalnego? Szary kabelek pokazuje różne wartości czasem nic nie pokazuje przez chcilkę i znów skacze, wie ktoś może jak to ma wyglądać?

Ostatnio edytowano piątek, 26 lip 2013, 10:51 przez marcinn, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: środa, 26 gru 2012, 13:51 
Tańczący z wahaczem
Tańczący z wahaczem

Zdjęć: 0
Mój motocykl: Honda CBF 1000
Jeżeli po wymianie licznika obrotomierz dalej nie działa, do wymiany jest moduł zapłonu, który steruje również obrotomierzem. Silnik na takim module pracuje normalnie, nie wysyła tylko sygnałów do obrotomierza. Najlepiej jakbyś podpiął na chwilę inny moduł, ale na 99,9% moduł zapłonu.

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: środa, 26 gru 2012, 15:57 
Nówka cewka
Nówka cewka

Dzięki Sławek61, w takim razie jutro zamówię moduł ;)

PostNapisane: środa, 26 gru 2012, 21:34 
A co ma licznik-predkosciomierz do obrotomierza? Licznik jest napedzany analogowo, przez linkę, obrotomierz elektronicznie??? Zobacz czy jest wszystko dobrze podlaczane, spojrz na schemat po kolorach kabli. zacznij od najprostszych spraw. Obrotomierz napedzany jest od zespołu cewek, a nie z modulu. Kto ci takich głupot nagadał.

PostNapisane: środa, 26 gru 2012, 21:43 
Tańczący z wahaczem
Tańczący z wahaczem

road king, jeżeli ktoś ma angielską wersję i wymienia cały licznik w, którym obrotomierz nie dziala i po załorzeniu nowego licznika ( w którym znajduje się prędkościomierz i obrotomierz) i obrotomierz znowu nie działa , a wszystko inne jest sprawne to winien jest moduł zapłonu (sterownik)

PostNapisane: czwartek, 27 gru 2012, 06:59 
Tańczący z wahaczem
Tańczący z wahaczem

road king napisał(a):
Kto ci takich głupot nagada
:cry:

Tak się złożyło,że ja też kupiłem xj z niedziałającym obrotomierzem. zgadnij Road co go wskrzesiło?

PostNapisane: sobota, 12 sty 2013, 03:41 
Uzależniony od motocykli
Uzależniony od motocykli

Zdjęć: 1
Road to tez moze byc wina modulu, wszystko zalezy od modelu. W starszych XJ modul zaplonowy daje sygnal do obrotomierza.

byla XJ 600 51J 88r
był DR 650 R
była XJ 600 51J 85r

PostNapisane: niedziela, 13 sty 2013, 00:18 
Tańczący z wahaczem
Tańczący z wahaczem

Mój motocykl: XJ 750 Seca
nikodem783 napisał(a):
Road to tez moze byc wina modulu, wszystko zalezy od modelu. W starszych XJ modul zaplonowy daje sygnal do obrotomierza.

Zależy w których w XJ 750 SECA, sygnał jest pobierany z jednej z cewek zapłonowych. Tutaj brak sygnału byłby równoznaczny z brakiem iskry na silniku (dokładniej to na 2 cylindrach).

PostNapisane: sobota, 18 maja 2013, 16:13 
Witam posiadam xj 600 87r i mam tez problem z niechodzącym obrotomierzem a jezeli on nie chodzi nie dziala tez kontrolka neutrl jak ja wkrece na wyzsze obroty coś sie porusza obrotomierz.Prosze o pomoc.

PostNapisane: środa, 26 cze 2013, 10:17 
Nówka cewka
Nówka cewka

Mój motocykl: XJ 600 93'
Podepnę się do tematu, podczas jazdy gdy odkręcam manetkę to wskazówka obrotomierza gwałtownie skacze poza zakres obrotów. Przy jeździe ze stałą prędkością wskazanie jest prawidłowe. Prędkościomierz działa prawidłowo. Co może być tego przyczyną?

PostNapisane: piątek, 28 cze 2013, 17:30 
Nówka cewka
Nówka cewka

Mój motocykl: xj600->vfr 800 fi
Pytanko czy będą pasować zegary lub sam obrotomierz od rocznika 2002 do 1995? Różnica jest na pewno w kontrolce oleju (2002 ma ja już w zegarze) . Czy po wpięciu nowych zegarów wszystko będzie działać poprawnie?

PostNapisane: wtorek, 23 lip 2013, 21:59 
Uzależniony od motocykli
Uzależniony od motocykli

Zdjęć: 7
Mój motocykl: ZX12R XJ600 FZR1000
czerwony plus czarny minus 3 z przewodów jest to sygnałowy podłaczony do przewodu impulsowego przy cewkach

moduł jest dobry jak by padł nie odpalisz

http://customworkshop.pl/

PostNapisane: czwartek, 25 lip 2013, 21:56 
Uzależniony od motocykli
Uzależniony od motocykli

Zdjęć: 1
Mój motocykl: XTZ 750
Zanim zaczniecie wymieniać moduły zapłonowe i zegary, posprawdzajcie bezpieczniki. Przy nie działającym obrotomierzu i braku kontrolki luzu to jest przyczyna.

PostNapisane: poniedziałek, 26 sie 2013, 22:40 
Nówka cewka
Nówka cewka

Ja mam podobny problem z obrotomierzem ale w moim przypadku kontrolka luzu działa i bezpieczniki są ok. Sprawdzałem też miernikiem czy dociera sygnał z modułu do obrotomierza i wszystko jest ok. Po rozkręceniu okazuje się że układ scalony jest przypalony więc przyczyna leży tutaj. Elektronik który mi to wszystko sprawdzał, powiedział że ścieżki są ok więc zostają kondensatory itp. Powiedział mi też że nie wie jakie wartości musi ta płytka dawać żeby mógł poszukać co tak naprawdę nie działa i to wymienić. Pytanie moje jest następujące: Czy ktoś z Was próbował naprawiać taką płytkę, albo czy ktoś z Was ma schemat takiego układu? Tak naprawdę to strzelam w ciemno z tymi pytaniami bo nie mam pojęcia jak ugryźć temat więc jak ktoś z Was wie co i jak to proszę o pomoc. Na google próbowałem szukać takiego schematu ale albo ja kiepsko szukam albo nie ma takiego schematu na google. Mój motorek to XJ 600 Diversion z 1999 roku.

PostNapisane: niedziela, 15 wrz 2013, 20:29 
Uzależniony od motocykli
Uzależniony od motocykli

Zdjęć: 7
Mój motocykl: ZX12R XJ600 FZR1000
z tego co pamiętam tam jest bezsensowny układ scalak który nie słuzy do niczego podaj na obrotomierz zasilanie impuls wez z cewki zapłonowej przewód sygnałowy

http://customworkshop.pl/

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]