Forum użytkowników Yamaha XJ

Miłośnicy motocykli :)
Teraz jest wtorek, 23 sty 2018, 08:27

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 9 gru 2009, 16:27 
VIP Forum
VIP Forum

Mój motocykl: VFR750 & XT600
no jesli akku nie trzyma prądu albo cos to i tak musisz wymienić
a wydawać 100zł na jeden sezon to Ci się opłaca? zamiast dolozyc prawie drugie tyle i cieszyc sie sprawnym akumulatorem przez kilka dobrych sezonów?

sprawdz ten akku jeszcze raz, naladuj tylko specjalna ladowarka do akumulatorow motocyklowych albo uzyj prostownika do akumulatoror samochodowych i w obwod wepnij zarowke 12v/21w
pozniej odczekaj 12h i sprawdz napiecie, jak bedzie ponizej 12V to widocznie akumulator doczekał sie konca swojego zywota, prawdopodobnie cela jest oberwana jesli akumulator ma napiecie po naladowaniu +-11V

na niesprawnym akumulatorze nie sprawdzisz czy ladowanie jest odpowiednie

ew. mozesz od kogos pozyczyc sprawny akku i wtedy sprawdzic

PostNapisane: środa, 9 gru 2009, 16:52 
Czyściciel szprych
Czyściciel szprych

Dzięki za szybką odpowiedź. Ta 100 to aku + ładowarka do tego rodzaju baterii. Moje obecne aku było ładowane prostownikiem samochodowym ale jest na nim instrukcja 0,8 A x 10 h i bodaj 4 A x 2 h, z tego co mi wiadomo ładowane było tym większym prądem. Patent z żarówką muszę podpowiedzieć tam gdzie go ładują. Dodatkowo trzymać go tylko w ciepłym domku? Bo ostatnio postał w garażu (nie grzanym) ok tydzień, w tym czasie przepaliłem ze 2 razy, odpaliłem w niedzielę bez problemu, ujechałem ok 30 km w paradzie mikołajów i nagle w Gdańsku zabrakło prądu podczas jazdy! (fakt ciągłe zatrzymywanie i ruszanie ale żeby nie był się w stanie sam doładować?)

PostNapisane: środa, 9 gru 2009, 20:06 
VIP Forum
VIP Forum

sam nigdy sie nie naładuje chociaż nieweim jak sprawny miałbyś alternator i regulator napiecia to nigdy nie naładuje sie tak jak ładowany prostownikiem i odpowiednim prądem

tego krótkiego ładowania nie polecam bo wykonczyłem tym swój akumulator a mógł mi jeszcze przez zime wytrwać, takie ladowanie mozna stosowac jesli niema innej mozliwosci, prawidlowe ladowanie akku to ladowanie pradem o jego 1/10 wartosci, czyli akku o pojemnosci 8Ah ladujesz pradem 0,8A przez max 10godz

jesli masz ponizej 10 stopni na plusie w garazu to lepiej zebys akku trzymał w domu, wkoncu nie jest jakiś mega ciężki, wiec warto go przeniesc w cieple miejsce jesli nie jest uzywany

polecam ładowarke tą z lidla co była ostatnio http://allegro.pl/item831693391_ladowar ... ronic.html
i akku yuasa napewno niebedziesz żałować pieniedzy na nie wydanych, trzeba zacisnąć zwieracze i wysupłać kilka złotówek wiecej zeby moto nie zawiodło w środku nastepnego sezonu :mrgreen:

PostNapisane: czwartek, 10 gru 2009, 11:36 
Jednośladowy spec
Jednośladowy spec

Zdjęć: 0
Fakir napisał(a):
i akku yuasa napewno niebedziesz żałować pieniedzy na nie wydanych, trzeba zacisnąć zwieracze i wysupłać kilka złotówek wiecej zeby moto nie zawiodło w środku nastepnego sezonu :mrgreen:

hurra!!! mam kolejnego fana markowych częsci :D :D
do yuasy dołoże jeszcze: VARTA 120zł żelówka na allegro i daje, bardzo daje rade :)
ps. ładowarka z lidla jest markowa :mrgreen: :mrgreen: mam-używam-polecam, tylko kiedys były po 35zł w Lidlu :)

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: czwartek, 10 gru 2009, 15:34 
VIP Forum
VIP Forum

Arek napisał(a):
hurra!!! mam kolejnego fana markowych częsci :D :D

moze to troche zbyt duzo powiedziane ale, jesli mam kupić chiński bubel ktory mi posluzy krotki okres czasu to wole zainwestowac w cos markowego
jak w tym przypadku akku za 100zł + do tego jeszcze ladowarka - naprawde super okazja a tą ładowarke chyba dodali zeby codziennie sobie ladowac ten akku "kwasowo-żelowy"

Arek napisał(a):
ps. ładowarka z lidla jest markowa :mrgreen: :mrgreen: mam-używam-polecam, tylko kiedys były po 35zł w Lidlu :)

również mam uzywam i polecam tylko ze musialem na nią wysupłać prawie dwa razy tyle bo nie zdazylem sie zalapac na promocje w Lidlu i kupilem przez aledrogo

PostNapisane: czwartek, 10 gru 2009, 16:36 
Jednośladowy spec
Jednośladowy spec

Zdjęć: 0
no wlasnie... poruszyles ważna kwestie...
wiekszosc ludzi ma tak, ze zmienia maszyny co roku.
-w takim wypadku mają racje - kupic najtanszy zamiennik, a pozniej niech sie kto inny martwi.
-ja uzywam xj od 2005r i nie mysle o zmianie. dla mnie zakup bubla jest po prostu nie oplacalny.

Z drugiej strony, jak juz ktos prosi o rade bo sam nie wie co ma kupic, to lepiej mu polecic cos z czego na pewno bedzie zadowolony, a nie cos tanszego i pozniej bedzie pisal ze na forum tak mu kazali kupic..

PostNapisane: piątek, 18 gru 2009, 20:39 
Wąchacz wydechu
Wąchacz wydechu

Zdjęć: 3
witam. Ja w sumie nie wiem jaki mam akumulator wiem że z wyprodukowany na Tajwanie :mrgreen: Motocykl kupiłem z takim wiec co poradzić, ale miałem pewien problem z nim. Gdyż motocykl kupiłem 400km od domu i w czasie podróży w mrozie -3C (ale podczas jazdy na pewno duzo wiecej ) akumulator jechał razem z motocyklem. W czasie zakupu palił bardzo ładnie Pan który go sprzedawał motocykle trzyma w garażu nie ogrzewanym ale motocykl odpalił bardzo ładnie i po kilkakrotnym gaszeniu palił od razu.
Ale po przyjeżdzie juz nie odpalił kręcił chwile ale po kilku sekundach totalnie padł.
Pomyslałem ze akumulator bubel sprzedawca go podładowal i akurat u mnie sie skończył. Trochę sie wkurzyłem troszkę załowałem ze nie wyjąłem go na czas drogi.
Na drugi dzień pomyslałem ze go spróbuje odpalić, i odpalił od razu i elegancko. Podładowałem go z godzinkę prostownikiem Bestera samochodowym bodajze 1A. pali elegancko. Więc juz wiem ze akumulator wymarzł i odreagował :mrgreen: .
Aha i takie pytanko mam trzymam go w garażu tem około 5, 6 stopni czy w takiej temperaturze bedzie motocyklowi dobrze ??
Pozdrawiam

PostNapisane: piątek, 18 gru 2009, 20:55 
VIP Forum
VIP Forum

motocykl może byc trzymany na mrozie ale wazne zeby nie byl odpalany na pięc minut oraz zeby nie bylo wilgoci czyli w suchym pomieszczeniu

a ten akumulator to podratuj w nastepujacy sposob, trzymaj przez okres nie uzywania w cieplym pomieszczeniu (co najmniej 15 stopni) kontroluj napiecie, powinno byc 12,50-13,00Volta ale najpierw naładuj go pradem o niskim natężeniu, czyli musisz miec specjalna ladowarke do tych motocyklowych akumulatorów, np taka co ma natężenie ponizej 500mA/12V mozesz tez uzyc zwyklego transformatora ale wazne zeby mial 12V
ja swoj akku dobiłem przez ładowanie samochodowym prostownikiem, co prawda miał juz kilka lat ale pewnie następny sezon by wytrzymał wiec nie polecam ladowania tym samochodowym

pozniej sprawdz jak trzyma napiecie, jak nie spadnie ponizej 12,5 volta przez tydzien nie uzywania akku to znaczy ze ten sezon przesmigasz na nim, oczywiscie jesli bedzie trzymany w cieple ll

PostNapisane: piątek, 18 gru 2009, 20:58 
Tańczący z wahaczem
Tańczący z wahaczem

soczi666 napisał(a):
.
Aha i takie pytanko mam trzymam go w garażu tem około 5, 6 stopni czy w takiej temperaturze bedzie motocyklowi dobrze ??

a masz inne wyjście ? do domu go raczej nie wprowadzisz :lol:

+5 i sucho to całkiem przyzwoite wg mnie warunki dla motoru do zimowania. Mój też tak ma, dzisiaj jedynie wyjąłem aku do domu. Zrób tak też, to chwila roboty a zawsze aku stoi w 20paru stopniach a nie w 5.

PostNapisane: piątek, 18 gru 2009, 21:03 
VIP Forum
VIP Forum

krzysztof100 napisał(a):
+5 i sucho to całkiem przyzwoite wg mnie warunki dla motoru do zimowania

to moja Jadwiga ma lepiej bo jest trzymana w ciepełku +- 18 stopni .k

znam takich co motocykl do domu wprowadzaja na zime, np hayabuse...
wyczynem byłoby wprowadzenie goldwinga do domu, przynajmniej mikrofalówka, telewizor i zmwarka byłaby w jedym miejscu :mrgreen:

PostNapisane: piątek, 18 gru 2009, 21:31 
Wąchacz wydechu
Wąchacz wydechu

Zdjęć: 3
Fakir napisał(a):
+czy - heheh
Nie no akumulator mi sie wydaje niezły a co do prostownika to samochodowy wedłóg mnie jest ok ma regulowane prądy łądowania tylko co 1A i miernik napięcia.
krzysztof100 napisał(a):
no do domu go raczej nie wniosę :mrgreen: ale mam inne pomieszczenie gdzie jest ciepło ale duzo kurzu. W 5 stopniach postoi do wiosny będę podładowywał akumulator albo tak jak radzicie postawie go gdzieś w cieple :smile:

PostNapisane: piątek, 18 gru 2009, 21:36 
VIP Forum
VIP Forum

soczi666 napisał(a):
Fakir napisał(a):
+czy - heheh
Nie no akumulator mi sie wydaje niezły a co do prostownika to samochodowy wedłóg mnie jest ok ma regulowane prądy łądowania tylko co 1A i miernik napięcia.
krzysztof100 napisał(a):
no do domu go raczej nie wniosę :mrgreen: ale mam inne pomieszczenie gdzie jest ciepło ale duzo kurzu. W 5 stopniach postoi do wiosny będę podładowywał akumulator albo tak jak radzicie postawie go gdzieś w cieple :smile:

no oczywiscie ze plusie, te "+-" mialo znaczyc mniej wiecej.

ladowanie pradem 1A akumulatora o poj. 8Ah nie jest dobrym pomyslem ale dobre o to
jak pisalem powyzej to zdechły akku mozna uratowac pradem o niskim amperażu
niektore prostowniki do motocykla potrafia postawic na nogi akku ktory byl wyczerpany do kompletnego zera

PostNapisane: piątek, 18 gru 2009, 22:12 
Moderator
Moderator

Zdjęć: 1
Mój motocykl: Straszna bestyja
Fakir napisał(a):
ladowanie pradem 1A akumulatora o poj. 8Ah nie jest dobrym pomyslem

Nawet bym pokusił się o stwierdzenie, że to baaardzo zły pomysł :wink:
Fakir napisał(a):
ale dobre o to
jak pisalem powyzej to zdechły akku mozna uratowac pradem o niskim amperażu

Raz czy dwa razy byłem zmuszony się ratować ładowaniem prostownikiem samochodowym ale to było jeszcze w Jawie. Yamaszke kupiłem z Yuasą i nie odważyłbym się podłączać pod prostownik do samochodu.

Obrazek

PostNapisane: sobota, 19 gru 2009, 16:35 
Tańczący z wahaczem
Tańczący z wahaczem

moja Jadźka od dwóch tygodni nie jeżdżona i stoi w garażu w temp. ok. +5 do +7 stopni, wczoraj wyjąłem aku do domu, dzisiaj po długich poszukiwaniach odnalazłem miernik i aku ma 12,74V więc spoko. Ładować go jak spadnie poniżej 12,5 czy kiedy ? Aku tak wogóle nówka sztuka kupowana w październiku tyle, że jakaś taniocha za 100pln.

PostNapisane: sobota, 19 gru 2009, 19:44 
Tańczący z wahaczem
Tańczący z wahaczem

Fakir napisał(a):
sam nigdy sie nie naładuje chociaż nieweim jak sprawny miałbyś alternator i regulator napiecia to nigdy nie naładuje sie tak jak ładowany prostownikiem i odpowiednim prądem
to niestety nie do końca prawda, a dlatego że nawet w pełni załadowany aku po paru próbach rozruchu (zakładamy) traci sporą część prądu i jest tuż po rozruchu (udanym) doładowany sporym prądem i co ? I nic. Dla aku najgorsze jest męczenie go do konca i pozostawienie długi czas w stanie rozładowanym.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]