Forum użytkowników Yamaha XJ

Miłośnicy motocykli :)
Teraz jest środa, 24 sty 2018, 12:16

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 293 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 27 lut 2015, 22:36 
Nówka cewka
Nówka cewka

Mój motocykl: Yamaha XJ 600 N
FG to podobno model wyżej jeśli chodzi o bezpieczeństwo nad IS. Kupiłem IS ze względu na blendę ale wydaje się solidny. Przejechałem co prawda trochę ponad 100 km ale jak do tej pory jest zaje*iście wygodny. No i malowanie armada to jak dla mnie mistrzostwo świata ;)

PostNapisane: sobota, 28 lut 2015, 10:55 
Wąchacz wydechu
Wąchacz wydechu

Kurczak, przez www nie kupię, to trzeba przymierzyć. Mam ten dylemat właśnie czy blenda czy porządna skorupa. Do tej pory z blendy dość czesto korzystałem.
A może jest coś podobnego do IS tylko w kompozycie?

PostNapisane: sobota, 28 lut 2015, 13:00 
Polerant ramy
Polerant ramy

Zdjęć: 5
Mój motocykl: Honda Hornet 600
Ja wczoraj kupiłem HJC Rpha ST, miałem brać IS-17 ale jakoś ten mi bardziej przypasował. Ma blende, skorupe kompozytową. Jak się będzie na dłuższą metę sprawował zobaczę pewnie dopiero w maju, ale czytając opinie myślę że to dobry wybór. Szukałem kasku bardziej do turystyki niż sportowego.

HONDA CB600F Hornet 2001

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: sobota, 28 lut 2015, 13:19 
Uzależniony od motocykli
Uzależniony od motocykli

Zdjęć: 10
Mój motocykl: XJ900 Diversion
Wektor napisał(a):
Kurczak, przez www nie kupię, to trzeba przymierzyć. Mam ten dylemat właśnie czy blenda czy porządna skorupa. Do tej pory z blendy dość czesto korzystałem.
A może jest coś podobnego do IS tylko w kompozycie?

Wiadomo że z blenda jest wygodniej. Natomiast zwykłe okulary przeciwsłoneczne zalatwiaja temat ino trzeba pamiętać by je mieć przy sobie.

wyslane z telefonu

Moje motóry: / GPZ500S / XJ900 DIVERSION /

PostNapisane: sobota, 28 lut 2015, 19:08 
Polerant ramy
Polerant ramy

Zdjęć: 2
Mój motocykl: Yamaha xj600s '96
Dwa kaski-nowości na 2015 którymi warto się zainteresować to HJC FG-ST i AGV K5. Jeden i drugi wykonany jest z włókna szklanego i ma blendę przeciwsłoneczną. Oba maja też świetną, jak na ten poziom ochrony cenę.

Film o K5 jest już na Motosapiens a na FG-ST ciągle czekamy.

PostNapisane: czwartek, 23 kwi 2015, 12:31 
Tańczący z wahaczem
Tańczący z wahaczem

Mój motocykl: Dorsoduro
Długo szukałem, kupiłem w końcu HJC RPHA ST... i jednak nie pasuje do mojej głowy i idzie na sprzedaż :/
Jeśli chodzi o sam kask, to naprawdę wysoka półka. Materiały, wykończenie, wygląd, ogólne wrażenie - super. Stawiam na równi z moim poprzednim Shoei GT-Air. Ten drugi był może trochę cichszy, za to HJC wygrywa aerodynamiką. Zero wibracji czy telepania głową przy większych prędkościach. HJC ma też lepszego pinlocka, pod którego szyba ma specjalne wgłębienie, tak że od wewnątrz szyba i pinlock tworzą jedną płaszczyznę (no, krzywiznę :) ).
Problemem jest moja nietypowa głowa :) W ogóle mało kasków dobrze mi leży, ten siedział ciasno ale komfortowo. Niestety już podczas użytkowania okazało się, że największy ucisk jest w miejscu gdzie wyściółka jest najcieńsza, a styropian się nie dopasuje :(

Wróciłem do dalszego szukania, macałem też inne wymieniane tu kaski.
HJC RPHA 10+ - sportowy bliźniak ST bez blendy, jeszcze węższy jak większość sportowych skorup i nawet nie byłem w stanie wcisnąć go do końca na głowę.
Scorpion EXO 2000 - jak wyżej.
Shoei NXR i XR-1100 - jak wyżej...
HJC FG-ST - leży podobnie do RPHA ST, skorupa kompozytowa aczkolwiek nie tak zaawansowana, wykończenie detali też na trochę niższym poziomie.
AGV K-5 - kompozyt z blendą, jakościowo stawiam na poziomie FG-ST, ale leży jak sportowy kask, czyli na mój łeb odpada.
Shark Speed-R - kompozyt, blenda, fajnie na mnie leży i wygląda solidnie, ale ma zupełnie nie pasujące mi otwieranie szybki. taki mały pypek, którego nie byłem w stanie odczepić w rękawicy :)
Innych już nie pamiętam, ale trochę ich było. W przypadku tych sportowych oczywiście można było wziąć większy rozmiar skorupy i dokupić ciaśniejsze poduszki policzkowe, ale to na tyle podraża koszty, że uznałem nie tędy droga.

Na szczęście w zeszłym tygodniu we wrocławskiej Modece pojawił się Scorpion EXO 710. Prosty integral bez blendy, ze skorupą kompozytową taką jak w modelu EXO 2000 używanym m.in. w MotoGP (czyli coś jak HJC RPHA). Pinlock taki sam, plus ciekawy bajer w postaci pompowanych poduszek policzkowych. I co najważniejsze, wygodnie leży na mojej kwadratowej głowie. Wykończenie detali może nie na takim wysokim poziomie jak w RPHA, ale kosztuje tez prawie dwa razy mniej. Długo się nie zastanawiałem i dziś odbyłem pierwszą jazdę :) Jak poużywam więcej, to skrobnę tu o wrażeniach.

PostNapisane: czwartek, 11 sie 2016, 19:43 
Uzależniony od motocykli
Uzależniony od motocykli

Mój motocykl: XJ 600 Diversion '92
Dość pilne bo nie możemy się zdecydować :twisted:
Nolan N64 next
Airoh Storm
HJC Tr-1
HJC CS -14
Proszę o opinie użytkowników, trochę poszukałem ale potrzebuję więcej opinii;)

Romet 205

PostNapisane: wtorek, 23 sie 2016, 19:30 
Czyściciel szprych
Czyściciel szprych

Mój motocykl: Yamaha xj600
Ja też wybieram i chętnie posłucham waszych opinii na temat kasków.

Chciałbym wydać nie więcej niż 900zł, chociaż im taniej tym lepiej, bo budżet mam nie wysoki.

A teraz do rzeczy:

Na głowie nie leża mi Nolany i Cabergi, więc odpadają na dzień dobry. Tylko Caberg STUNT mi pasował, ale ma dziwny kształt.
AGV mam mało w sklepach w okolicy i choć fajnie wyglądają, to nie wiem jak z jakością.

Leżały mi dobrze HJC, SHARK i SCORPION.
Co do modeli:
HJC IS-17 (brak pomki i ten mechanizm blendy dziwny) 729zł lub HJC fg-st (Fajniejszy, ale za 999zł).
Shark s900 (s700 nie bardzo) ok.750zł
Scorpion EXO1000 (R11 poprawiony- najwięcej zalet) cena 850zł.

Najbardziej na razie widzi mi się ten ostatni, ale nie znam dobrze tej marki ani nie mam znajomych, co w nim jeździli. cena podana za malowanie extra, przy tych powyżej za biel samą (bo na kolorkach mi nie zależy).

Co myślicie?

PostNapisane: środa, 24 sie 2016, 06:43 
Shark s900 jak ci pasi na głowie to biez

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: czwartek, 25 sie 2016, 18:47 
Tańczący z wahaczem
Tańczący z wahaczem

Mój motocykl: Dorsoduro
Matlorn, ja drugi sezon ujeżdżam Scorpiona 710 i jestem bardzo zadowolony.

PostNapisane: niedziela, 4 wrz 2016, 16:07 
Wąchacz wydechu
Wąchacz wydechu

S900 i S700 to te same skorupy.
Z tych trzech zdecydowanie polecam EXO 1000, jeżdżę w takim od 2 lat i jestem bardzo zadowolony z aerodynamiki. Nowsze mają więcej miejsca na słuchawki (dla mnie ważny aspekt) a skorupa jest zdecydowanie najlepsza z wymienionych przez Ciebie. Jedynie FG-ST jakoś konkuruje materiałowo ze Scorpionem.

PostNapisane: środa, 3 sty 2018, 08:51 
Uzależniony od motocykli
Uzależniony od motocykli

Zdjęć: 11
Mój motocykl: XJ 900 S | ER-6f
To tym razem ja dorzucę 3 grosze do ogródka. Jak wiele osób tutaj jestem na etapie kupowania nowego hałera i doszedłem do momentu, w którym chętnie wczytam się w opinię użytkowników któregoś z poniższych modeli:

- Caberg Duke,
- Caberg V2RR,
- HJC IS-17,
- HJC FG-ST.

Ktoś, coś?
Mam swojego faworyta, ale ponoć dziad jest strasznie głośny... Jak dla mnie jest to dość subiektywny parametr do oceny, ale jednak strach jest :king:

PostNapisane: środa, 3 sty 2018, 12:32 
Tańczący z wahaczem
Tańczący z wahaczem

Zdjęć: 0
Mój motocykl: Yamaha XJ600N
Nie masz na liście ale wczoraj kupiłem HJC CS15 i po godzinie jazdy pozytywne odczucia. Nie sprawdzałem jeszcze rzecz jasna jak z głośnością powyżej 120km/h bo nima warunków, ale nawiewy działają super - lepiej niż w LS2 i przez szybę nie podwiewa z żadnej strony. Podejrzewam że z CS17 będzie tak samo tylko różni się posiadaniem blendy której nie chciałem.

PostNapisane: środa, 3 sty 2018, 13:42 
Uzależniony od motocykli
Uzależniony od motocykli

Zdjęć: 11
Mój motocykl: XJ 900 S | ER-6f
To jest ostateczna czwórka, innych modeli nie biorę już pod uwagę :king: ale dzięki ll

Lider już coraz bardziej widoczny ;)

PostNapisane: środa, 3 sty 2018, 14:11 
Moderator
Moderator

Zdjęć: 3
Mój motocykl: TDM 850 4TX Brunduro
Masz na liście HJC FG-ST, a to przecież FG-17 z blendą i może jakimiś innymi malowaniami etc., a poza tym skorupa, wentylacja, zapięcie, szyba wraz z mechanizmem, wyściółka, w zaszadzie wszystko to właśnie FG 17, więc się wypowiem.

FG 17 to bardzo porządny kask, ale bez udogodnień do jazdy na co dzień i z tego powodu pewnie powstało FG-ST.
Generalnie:
+ wysokie noty za bezpieczeństwo, skorupa,
+ solidnie wykonany, nawet bardzo solidnie,
+ zamknięcie DD, ponoć najbezpieczniejsze, choć trzeba się do niego przyzwyczaić,
+ szyba: zero parowania, filtry, idealna widoczność, także dlatego, że w tym kasku pole widzenia jest bardzo duże,
+ wydajna wentylacja,
+ wygodna wyściółka, antybakteryjna,
+ mniejszy niż w poprzedniku deflektor na nos, czyli nie wyglądasz jak SubZero albo Skropion a swoją rolę spełnia,
+ kwestia indywidualna, wiem, ale kask mocno siedzi na głowie,

- zero wyposażenia dodatkowego/turystycznego (bo to w końcu kask stricte drogowy), ta blenda jest super, bo mi jej bardzo brakuje,
- upierdliwość zamknięcia DD, jeśli wcześniej nie używałeś,
- mógłby być cichszy...

Generalnie moim zdaniem to bardzo, bardzo dobry kask. HJC FG jeżdżę od kiedy jeżdżę. Po 5 latach jeżdżenia w FG-15 świadomie zdecydowałem się na FG-17 i nie żałuję. Jak byłem na kupnie pamiętam, że rozważałem konkurencję, ale ostatecznie zdecydowałem się na HJC.

Aha...
Moim zdaniem IS-17 powinieneś wykreślić z listy... Zupełnie inna półka. To budżetowy kask HJC (bazą jest chyba CS-14, który kosztuje chyba ok. 350zł), a cenę robią dodatki, bo jest ubrany we wszystkie opcje wyposażenia, jakie można chcieć, stąd jego popularność. Ta "17" w nazwie to chwyt marketingowy, który ma podpowiadać, że to jakiś wariant FG 17, czy przynajmniej ten sam wypust/generacja, a te kaski nie mają ze sobą za wiele wspólnego poza logiem. Zresztą zastanów się IS17 "wszystkomający" i w atrakcyjnych malowaniach kosztuje tyle co FG 17 w bazowych malowaniach. Podstawowa rzecz, czyli skorupa zostaje najsłabszym punktem IS-a. Miałem go na głowie, rozważałem i olałem...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 293 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]