Forum użytkowników Yamaha XJ

Miłośnicy motocykli :)
Teraz jest środa, 24 sty 2018, 06:25

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 1 kwi 2014, 19:43 
Polerant ramy
Polerant ramy

Zdjęć: 7
Mój motocykl: GSF 1250 SA K7
Wyprostuję pewną kwestię, bo widzę że jest problem.

Po 1: dziękuję za odpowiedzi, w tym link do postu który wyjaśnił sprawę opon.
Po 2: rozmiary zostaną jakie są aktualnie, bo ^^ punkt 1.
Po 3: w moim komentarzu, chodziło mi tylko i wyłącznie o kilku kolegów z pracy, którzy nazwali moją xj rowerem ze względu na małe opony.
Po 4: nie mieszkam na osiedlu tylko w domu, dorobiłem się ciężką pracą, dlatego styknęło mi tylko na używaną xj, i tak mam do utrzymania dom, żonę, 2 dzieci, 2 samochody i kolejne wakacje nad Śródziemnym.
Po 5: jeśli ktoś zamierza mi teraz lub w przyszłości ubliżyć, to informuję, że przez internet nie ma zabawy, zapraszam natomiast zainteresowanych do mnie, ugoszczę, napoję, a później niech mi ktoś ubliży prosto w twarz, jak znajdzie z sobie tyle odwagi, bo jak być facetem, to od początku do końca a nie szczekać jak kundel przez kabel.
I po kolejne, jestem owszem początkującym i "świeżakiem" na tym forum, ale napewno nie chłopcem do bicia.

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi, które były na temat i mam nadzieję, że będziemy mieli okazje spotykać się w miłej atmosferze i z poważnymi ludźmi.

Pozdrawiam i szerokości życzę.

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: wtorek, 1 kwi 2014, 21:20 
Polerant ramy
Polerant ramy

Właśnie w tym problem, że ja mam wszędzie daleko, do Poznania dla przykładu, mam 1600km, dlatego żadko przyjeżdżam do PL :/
Ale za jakiś czas, planuję zrobić tournée po europie. Muszę jeszcze zaczekać aż dzieciaki podrosną, zwłaszcza córka, żeby mogły samodzielnie wyjechać na jakieś kolonie, no i żywo namawiam żonę na podwyższenie kategorii prawa jazdy na motocykl, obecnie ma A1/B/C.
Mimo wszystko dziękuję za zaproszenie :) A kto będzie przejeżdżał przez Górną Loarę, to zapraszam na piwo ;)

PostNapisane: czwartek, 3 kwi 2014, 18:54 
Nówka cewka
Nówka cewka

Mój motocykl: Africa Twin 750 RD04
Które opony wybrać do XJ600N?

Continental ContiGO 574zł
Dunlop Arrowmax Streetsmart 678zł
AVON AM26 Roadrider 704zł
Pirelli Sport Demon 708zł
Metzeler Lasertec 764zł
Bridgestone BT 45 819zł

Wiadomo ma być bezpiecznie a nie zawsze cena o tym mówi.

PostNapisane: czwartek, 3 kwi 2014, 19:08 
Uzależniony od motocykli
Uzależniony od motocykli

Zdjęć: 0
Mój motocykl: FZS1000
JA ujeżdżam ContiGo ze względu na cenę. Da się na tym latać, tyle, że dość szybko się ścierają.

PostNapisane: czwartek, 3 kwi 2014, 20:46 
Nówka cewka
Nówka cewka

To co te Pirelki łyknąć?

PostNapisane: czwartek, 3 kwi 2014, 22:26 
Junior Admin
Junior Admin

Mój motocykl: Grzechotnik
Jak zawsze napisze, ja bym brał arrowmaxy i nie jeden potwierdzi

czas chyba zamykać ten temat, bo znów będziemy się kręcić w kółko

PostNapisane: piątek, 4 kwi 2014, 20:54 
Polerant ramy
Polerant ramy

TomasXRV napisał(a):
Które opony wybrać do XJ600N?

Continental ContiGO 574zł
Dunlop Arrowmax Streetsmart 678zł
AVON AM26 Roadrider 704zł
Pirelli Sport Demon 708zł
Metzeler Lasertec 764zł
Bridgestone BT 45 819zł

Wiadomo ma być bezpiecznie a nie zawsze cena o tym mówi.

Swoją drogą straszna drożyzna w PL.

W tej samej kolejności, ceny z przykładowego, popularnego sklepu internetowego w FR (opona 130/70/18 63H):
- 78€90,
- 78€90,
- 77€90,
- 99€90,
- 92€10,
- 89€90.

Oczywiście opony nowe, z gwarancją, z legalnego źródła, itd .... i wszystko jak widać poniżej 400 zł.

http://www.allopneus.com/find?activite= ... wwodMgcAGQ

PostNapisane: piątek, 4 kwi 2014, 21:05 
Uzależniony od motocykli
Uzależniony od motocykli

Tyle, że kolega wcześniej podał ceny za komplety.....

PostNapisane: piątek, 4 kwi 2014, 21:47 
Polerant ramy
Polerant ramy

A chyba że za komplet, to inna sprawa, chociaż przeliczając ceny do zarobków to i tak strasznie drogo, bo powiedzmy opona w FR za 80€ to około 1/15 z pensji, co w przypadku opony w PL w cenie np 350 zł nijak nie ma się do tej kalkulacji, bo wówczas pensja sięgała by nieba :)

80€ x 15 (1/15 pensji) daje 1200€, minimalna ustawowa płaca 1180€
350 zł x15 (żeby też była 1/15 pensji) daje 5250 zł, a tyle to chyba mało kto zarobi :(

Żeby jeszcze koszta przesyłek w europie były tańsze, to może prywatny handel by się opłacił.

A przy okazji opon, to gdzieś mi wpadła w oczy opona Maxxis za 40 kilka euro, nie wiem co to za jakość ale cena na tyle przystępna że można zmienić opony i nie jeździć na drutach.

PostNapisane: piątek, 4 kwi 2014, 22:57 
Nówka cewka
Nówka cewka

Oczywiście ceny za komplet.

No chasseur z tymi pensjami to zajechało off topem.

P.S Gów..no producenta opon obchodzi ile kto gdzie zarabia po prostu koszt produkcji+narzut+marża skklepu detalicznego=cena produktu.

To co jak w jakimś kraju pracując cały miesiąc za parę dolarów to nowe opony np. Pirelki mają kosztować 1 dolara? kto wyrówna różnicę?

PostNapisane: sobota, 5 kwi 2014, 21:23 
Polerant ramy
Polerant ramy

TomasXRV napisał(a):

P.S Gów..no producenta opon obchodzi ile kto gdzie zarabia po prostu koszt produkcji+narzut+marża skklepu detalicznego=cena produktu.

To co jak w jakimś kraju pracując cały miesiąc za parę dolarów to nowe opony np. Pirelki mają kosztować 1 dolara? kto wyrówna różnicę?

Dlatego dana "marka" wchodzi na lokalne rynki. Korzysta z lokalnych dostawców, materiałów, cen, produktów, podatków itd, po to aby cena końcowa produktu była dostępna dla lokalnej populacji.

Jeśli wyprodukujesz samochód w kraju A za 10 tysięcy euro i prywieziesz go do Polski (czy innego kraju) to go nie sprzedasz, bo będzie za drogi, ale jeśli ten sam samochód wyprodukujesz w Polsce (czy innym w tym przypadku kraju), zapłacisz pracownikowi lokalną pensję, lokalny podatek, lokalne ceny stali w hucie, to ten sam samochód wprowadzisz na rynek za 10 tysięcy złotych i będzie on dostę pny dla wielu. A jeszcze gdy ten "tani" samochód wyeksportujesz do rodzimego kraju producenta to już jest raj...

Przykładem może być Dacia robiona w Rumunii, na licencji Renault i sprzedawana taw w rozsądnych pieniądzach, dostępna dla wielu, oraz eksportowana do Francji i dostępna poniżej 9 tyś euro, gdzie dla porównania inne miejskie auto z Opla czy Renault, kosztuje w to miejsce 15 tys euro.

Straciłem obecnie orientację, ale zdaje się że w PL jest montażownia Opla i Forda oraz fabryka Michelin. Pensja tam wynosi 1000 zł a nie jak w kraju pochodzenia -1000 euro, czyli 4x mniej, zatem, ten sam produkt może kosztować 4x mniej niż w kraju pochodzenia. Zatem jeśli sprzedaż tego produktu wyniesie 70% na rynku lokalnym i to pokryje koszta utrzymania przedsiębiorstwa, oraz pozostałe 30% zostanie sprzedane w kraju skąd dana firma pochodzi -z zyskiem 4x (różnica między kosztem uzyskania w "tanim" kraju a ceną detaliczną w "drogim" kraju) to będzie to super opłacalne i zmobilizuje firmę do dalszych inwestycji, a dla konsumenta na plus, będzie dostęp w przyzwoitej cenia do "marki" no bo przecież nie do jakości. Chyba wszyscy sobie zdajemy sprawę z tego że "chińskie trampki" z "chińskiej gumy" nie wytrzymają tyle co "niemieckie, angielskie, polskie czy francuskie trampki" wykonane z materiałów dostępnych w tychże krajach, bez względu na to, że na wszystkich tych "trampkach" będzie ten sam "markowy znaczek"
Ale i tak mniej zamożne "chińskie" społeczeństwo kupi te "markowe trampki" dla posiadania samej "marki" oraz w bardziej zamożnych krajach znajdzie się klient, który bez względu na jakość, nie będzie przepłacał i też kupi "chińskie trampki" w miejsce rodzimych, bo są tańsze i mają ten sam znaczek.

Przynajmniej takie jest moje zdanie :) a poparte pracą przez rok czasu, w firmie, która zajmowała się właśnie importem do Francji "tanich - markowych" produktów lub produktów "pierwszej potrzeby" w danych okolicznościach i sytuacjach.

Przykładem może być kamizelka odblaskowa. W momencie wprowadzenia we Francji nakazu posiadania kamizelek odblaskowych w pojazdach, został one wykupione natychmiast ze sklepów a producenci nie nadążyli z realizacją zamówień. Lukę na lokalnym rynku wypełniły importowane kamizelki, zgodne z normami i atestami, które były produkowane m.in. w Republice Czech. Koszt zakupu oraz transportu wynosił 0€80 za sztukę, natomiast cena detaliczna wynosiła początkowo 4€50 za sztukę. Producent w CZ zarobił na sporym zamówieniu, importer w FR zarobił na różnicy w cenie (bowiem dostępne na zapisy kamizelki w lokalnym hurcie były po ponad 3 euro), no a klient i tak kupił w obawie przed mandatem i był szczęśliwy. Dziś ta sama kamizelka w markecie na promocji kosztuje 0€50, ale jest to wynikiem tego że gdy te kamizelki stały się powszechnie dostępne dla "sprzedawców" to praktycznie większość klientów zaopatrzyła się w kamizelki odblaskowe "z importu". Lokalni sprzedawcy musieli wypełnić zobowiązania podpisane z producentem a dziś trzeba się tego niestety "pozbyć" po kosztach.

A najciekawsze w tej historii jest to, że było to już kilka lat temu a do dnia dzisiejszego, mimo kilku kontroli drogowych, nikt nie zapytał mnie, czy posadam taką kamizelkę w samochodzie :D

Ostatnio edytowano sobota, 5 kwi 2014, 21:45 przez Malko, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: sobota, 5 kwi 2014, 21:45 
Uzależniony od motocykli
Uzależniony od motocykli

chasseur, ale to chyba nie na temat......

PostNapisane: poniedziałek, 7 kwi 2014, 21:28 
Nówka cewka
Nówka cewka

Wybór padł na Pirelli Sport Demon. Dzięki za sugestie.

PostNapisane: wtorek, 20 maja 2014, 13:41 
Jednośladowy spec
Jednośladowy spec

Zdjęć: 11
Mój motocykl: Kawa z mlekiem
Wrócę do mojego ulubionego tematu :P

Opona 120/70ZR17 na przód:
1. Michelin Pilot Road 2 2CT = 379 zł
2. Dunlop RoadSmart 2 = 399 zł
3. Metzeler Roadtec Z8 Interact = 439 zł
4. Metzeler Roadtec Z8 Interact M (podobno więcej krzemionki) = 469 zł

Kryteria wyboru:
1. Świetne zachowanie na mokrym.
2. Wczesna informacja o uślizgu zarówno na mokrym jak i na suchym.
3. Trwałość.

Co byście wybrali na moim miejscu ?

PostNapisane: wtorek, 20 maja 2014, 15:36 
Jednośladowy spec
Jednośladowy spec

Mój motocykl: Czarne Monstrum
cns80 napisał(a):
1. Michelin Pilot Road 2 2CT = 379 zł

Dziwne (ale prawdziwe) ,że Michały najtańsze z tego towarzystwa. Świetne w każdych warunkach (szczególnie na mokrym)- mam już w drugim moto i kocham je :P

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]