Forum użytkowników Yamaha XJ

Miłośnicy motocykli :)
Teraz jest środa, 24 sty 2018, 10:43

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 9 mar 2017, 15:02 
Nówka cewka
Nówka cewka

Mój motocykl: Yamaha XJ 600S
Witam.
Szukam dla siebie kasku za 500-700 zł (nie więcej) do SP0KOJNEJ turystyki (prędkości ok 90-110 km/h). Motocykl Yamaha Xj 600S z akcesoryjną szybą turystyczną. Zależy mi na dobrym materiale wykonania i przede wszystkim żeby był "cichy". Na dobrą sprawę żaden kask nie jest cichy w tej cenie jak wszem i wobec wiadomo lecz potrzebuje coś w czym w.w. prędkości nie stanowią problemu i można w takim sprzęcie spokojnie sie poruszać bez nadmiernego hałasu. Kask obowiązkowo z blendą. Oczytałem się już mnóstwo opinii o różnych kaskach na internecie a przymierzyłem w sklepie tylko 3 typy: HJC IS-17, HJC TR-1 i AIROH MOVEMENT.

Niestety:
- HJC IS-17 - rozmiar M za ciasny, a L za luźny (odpada)
- HJC TR-1 - niska cena, dobrze leży w rozmiarze L, lecz wg opinii bardzo w nim głośno
- Airoh Movement - dobrze leży w rozmiarze L, również wg opinii kask mega głośny

Zastanawiam się również nad NOLAN'em N86. I tutaj również opinie głoszą że jest głośny (być może w tej cenie jest to adekwatnie do ceny najlepiej wypełniony kask i jego "głośność" nie jest aż tak wygórowana jak w innych), lecz odpowiedni do turystyki co daje dla mnie jakąś iskierkę nadzieji że to będzie to ;)

Proszę o jakieś podpowiedzi, inne propozycje kasków, bądź też wypowiedzi użytkowników. Pozdrawiam

PostNapisane: czwartek, 9 mar 2017, 15:39 
Czyściciel szprych
Czyściciel szprych

Mój motocykl: XJ600s - na kupnie!
TR-1 odpuść raczej, bo to dosyć stary model ;)

Sam ostatnio wybierałem kask w tej półce cenowej i miałem dylemat IS-17 vs Caberg Ego i wybrałem IS-17, bo zwyczajnie dużo lepiej pasował. HJC jest bardziej na podłużną, a EGO na okrągłą głowę.

Ta M-ka ciśnie Cię wnętrzem czy gąbkami? Bo gąbki się zawsze wyrobią, a wręcz dopasują do kształtu czaszki.

Kaski Shark mierzyłeś? S700, S900?

Pomyśl może jeszcze nad tym:
viewtopic.php?f=30&t=20299

PostNapisane: czwartek, 9 mar 2017, 15:53 
Nówka cewka
Nówka cewka

M-ka w IS 17 uciska mnie nie samą wyściółką ale skorupą w punktach nad uszami.
Co do kasków Shark'a to jeszcze sie nie przekonałem ani nie mierzyłem. Czy to są dobrze wykonane kaski i w miarę ciche?

PostNapisane: czwartek, 9 mar 2017, 16:05 
Wąchacz wydechu
Wąchacz wydechu

Mój motocykl: Yamaha XJ600S '99
Jak jest za głośno to zawsze możesz kupić sobie stopery. Ja używam takich z apteki za 1,5zł i jest dużo ciszej. Są też jakieś bardziej specjalistyczne motocyklowe, które wycinają tylko jakieś konkretne częstotliwości, ale sam osobiście ich nie testowałem.

PostNapisane: czwartek, 9 mar 2017, 16:17 
Nówka cewka
Nówka cewka

Nie chodzi mi tutaj o całkowite wyciszenie kasku poprzez zakładanie stoperów tylko o to by kask sam w sobie niwelował hałas do znośnych rozmiarów. Do tej pory jeździłem w kasku za parę groszy i nie zakładałem nic dodatkowo.

PostNapisane: czwartek, 9 mar 2017, 18:49 
Polerant ramy
Polerant ramy

Mój motocykl: xj 600 diversion
Odnośnie SHARKów to gość w sklepie powiedział mi ,że wychodzą z tej firmy. Rzekomo ani jedna reklamacja nie była uwzględniona ( wszystkie z winy użytkownika). Dodatkowo nie ma możliwości odpłatnej naprawy bo brak części (ale to tylko zasłyszane w sklepie).Czytając w necie też natrafiłem ,że w miarę sprawdzone i dobre kaski.

PostNapisane: czwartek, 9 mar 2017, 21:13 
Wąchacz wydechu
Wąchacz wydechu

Mój motocykl: Yamaha XJ600S '99
DareczekSz Też miałem na początku kask za 300zł i nie przeszkadzał mi hałas. Potem kupiłem sobie Caberga Ego i było dużo ciszej, ale przy dłuższej jeździe nie było już tak kolorowo. W końcu kupiłem sobie stopery i teraz nie wyobrażam sobie dłuższej jazdy bez nich. Nie wyciszają tak, że nic nie słychać, bo mogę się swobodnie dogadać bez zdejmowania kasku, ale łeb nie boli od ciągłego szumu podczas jazdy.

PostNapisane: czwartek, 9 mar 2017, 21:44 
Wąchacz wydechu
Wąchacz wydechu

O ile S900 jeszcze był porządnie wykonany, to następca (Skwal) to kompletna porażka serwisowa.

W temacie padły nazwy kasków z tej samej klasy i różnice między nimi są drobne. Wszystkie z tych samych prostych materiałów, żaden nie był testowany w tunelu aerodynamicznym itd. Założenia techniczne masz jednak wysokie jak do kasków z półki premium... Taki wybór mniej więcej przypomina poszukiwanie motocykla klasy 125 który będzie miał 100 KM. Nie ma takiego zwięrzęcia! ;)

Poziom hałasu w kaskach bardzo głośnych przekracza 90-95 dB(A). Najbardziej pokręcony na tym punkcie producent, czyli Schuberth, chwali się wynikami ok. 82-84 dB(A). Problem w tym, że to dotyczy bardzo szczegółowo określonych warunków jazdy i trudno je powtórzyć w rzeczywistości. Sprawdź zresztą, jaki poziom hałasu uznają BeHaPowcy za szkodliwy, wtedy odpowiesz sobie na pytanie, skąd taki wynik w Schubercie.

Podajesz zakres prędkości, dopasowując do nich kask, ale warto rozważyć czy nie jest odwrotnie.
Gdy kupiłem XJ900 i jeździłem w jakimś totalnym paździerzu wykonanym z guanolitu (bez wentylacji, bez aerodynamiki), to też prędkości podróżne były takie (trochę wstyd bo ciężarówki mnie wyprzedzały). Przejechałem się w paru kaskach cenionych producentów i okazało się że można inaczej - ten sam motocykl za***dala i nie zrzuca mnie z niego.
Przy pierwszej przejażdżce w stoperach 2 zł dało się jechać o 30-40 km/h szybciej, i to nawet z głośnikami interkomu podającymi sygnały z Yanosika.

Jak myślisz, skąd opinie o tych kaskach, że są głośne?
1. Jeżdżą w nich osoby, którym dotąd nikt nie poradził jazdy w stoperach
2. Użytkownicy jeżdżą od niedawna i mają jeszcze sprawny narząd słuchu.

Jak ma być bez hałasu to na pewno BMW C1 sprawdzi się doskonale :).

Zrób jeszcze jedno podejście, ale tym razem w odwrotnej kolejności:
1. Znajdź sklep gdzie ludzie znają się na rzeczy
2. Wypytaj o wszystko co Cię interesuje ale ze świadomością, że wymagania są trochę niewspółmierne do budżetu
3. Przymierz to co poleci fachowiec (patrz pkt. 1) a nie to co wyczytałeś od ludzi, których na oczy nie widziałeś
4. Kup kask + ciemną szybę, jak człowiek - a nie skorupę z dziurą na czole i przydymionym zapalniczką plastikiem na suwaku
5. KONIECZNIE dokup stopery (np. Alpine MotoSafe)

PS. Mam nadzieję, że się nie obrazisz za kilka słów prawdy. Motocyklistów zwykle nie trzeba głaskać po jajkach :).

PostNapisane: czwartek, 9 mar 2017, 22:34 
Nie ma kasków idealnie cichych , ceny dobrych kasków pow 1000 zł , dobrych szczekowców pow 1700 zł , cicho jest w trumnie :) , ja generalnie nie używam stoperów , prócz swoich zalet maja tez wady uszy zatkamy a niski bas słyszymy całą głową , od tego bolą mnie dziury w uszach , fajnie jest po prostu przed zakupem przejechać sie takim kaskiem jakim sie chce kupić , niektóre sklepy oferują taką dogodność

PostNapisane: sobota, 11 mar 2017, 01:34 
Uzależniony od motocykli
Uzależniony od motocykli

Mój motocykl: Brak :(
S900 miałem przez kilka lat. Na pewno jest cichszy niż jakiś tam wynalazek za 150 zl, ale na dluzsza trasę i tak stopery zakladalem. Powiedzmy może tak: przy prędkości do 100km/h było ok (miałem jeszcze deflektor na szybie), ale powyżej to już na dłuższą metę było głośno. No i największy moim zdaniem minus: ZERO wentylacji. Czy pootwierasz wszystkie wloty czy nie - jeden pies. Nic nie wentyluje. Od nowości tak miałem.

PostNapisane: sobota, 11 mar 2017, 07:36 
Motocykle z owiewką bardziej szumią jak bez.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: sobota, 11 mar 2017, 14:15 
Jednośladowy spec
Jednośladowy spec

Zdjęć: 0
wojtekooo napisał(a):

Głupoty gadasz, nie wprowadzaj ludzi w swój błąd.

XJ z akcesoryjna szyba będzie bardziej szumiec bo jeszcze bardziej pęd powietrza przenoszony jest na kask.
Ale widać, że nie jechałeś motocyklem z wysoką szybą, np DL650/1000, SuperTenere (nowa), GS1200ADV, K1200RT itd.
Jak szyba jest do wysokości około linii wzroku w kasku jest cichutko, nie raz otwierałem szczękę przy 140km/h bo... z tak wysoką szybą jest jak w parniku w lecie.

Na XJ jedynym sensownym wyjściem są stopery - przykro mi. Wiem, bo próbowałem przeróżnych cudów ;)
Z kolei na wersji N jest ciszej w kasku, bo efekt jest podobny do tego, jakbyś stanął podczas jazdy na S > powietrze rozkłada się równomiernie.
Ale w chłodniejsze dni czy w deszcze nie zazdraszczam :)

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: niedziela, 12 mar 2017, 16:48 
Polerant ramy
Polerant ramy

Zdjęć: 0
Mój motocykl: Yamaha XJ900 - 93r
Ja teraz kupiłem IS-17 ale jeszcze w nim nie jeździłem,składam moto ;) W tej cenie (800)masz pinlocka i kask z poliwęglanu, to zaważyło przy wyborze kasku

PostNapisane: niedziela, 12 mar 2017, 19:48 
Polerant ramy
Polerant ramy

Mój motocykl: ByłaXJ600JestXj900
W żadnym sklepie tego nie usłyszysz, ale kaski dzielą się na głośne i jeszcze głośniejsze ...........a same doznania akustyczne zalezą w dużej mierze od tego jak mocno kask uciska/przytyka ci uszy.
Możesz sobie zrobić doświadczenie. Odpal moto i wkręć na 5- 7 tys a potem zadaj sobie pytanie. Jak to piekło wyciszyć bez zatykania uszu? No nie da się, cudów nie ma.
Nie spodziewaj się też nie wiadomo czego nawet po droższych kaskach. Wiem co mowie, bo sam jeżdżę w shoei a w dłuższa trasę i tak zakładam stopery do uszu.

PostNapisane: niedziela, 12 mar 2017, 22:31 
Arek napisał(a):
wojtekooo napisał(a):

Głupoty gadasz, nie wprowadzaj ludzi w swój błąd.

XJ z akcesoryjna szyba będzie bardziej szumiec bo jeszcze bardziej pęd powietrza przenoszony jest na kask.
Ale widać, że nie jechałeś motocyklem z wysoką szybą, np DL650/1000, SuperTenere (nowa), GS1200ADV, K1200RT itd.
Jak szyba jest do wysokości około linii wzroku w kasku jest cichutko, nie raz otwierałem szczękę przy 140km/h bo... z tak wysoką szybą jest jak w parniku w lecie.

Na XJ jedynym sensownym wyjściem są stopery - przykro mi. Wiem, bo próbowałem przeróżnych cudów ;)
Z kolei na wersji N jest ciszej w kasku, bo efekt jest podobny do tego, jakbyś stanął podczas jazdy na S > powietrze rozkłada się równomiernie.
Ale w chłodniejsze dni czy w deszcze nie zazdraszczam :)

Głupoty to Ty piszesz . A czym ja kuzwa jeżdżę? St ma regulowaną szybę wiec mogę sobie protestować różne ustawienia . Niestety motocykle z dużymi owiewkami kumulują więcej szumów niż golasy które wg mnie są cichsze .

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]