Forum użytkowników Yamaha XJ

Miłośnicy motocykli :)
Teraz jest środa, 24 sty 2018, 12:27

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 2 lip 2017, 14:41 
Czyściciel szprych
Czyściciel szprych

Mój motocykl: Yamaha XJ 600S 92r.
Witam, będę się zaopatrywał w kosmetyki motocyklowe (na pewno smar do łańcucha, coś do czyszczenia szybki w kasku, a dalej to co w oko wpadnie). Ktoś ma może namiary gdzie sprzedają dobre i niedrogie takie specyfiki? Najlepiej przez internet ewentualnie w Krakowie lub Tarnowie. Na pewno Motul jest dobry i popularny nie wiem jak z resztą. W co warto się jeszcze zaopatrzyć?

PostNapisane: poniedziałek, 3 lip 2017, 06:14 
Tańczący z wahaczem
Tańczący z wahaczem

Zdjęć: 9
Mój motocykl: Yamaha XJ 600 S '93
Jak masz daleko do sklepu to przez internet będzie lepiej. Dużej różnicy w cenie raczej nie będzie jeżeli chodzi o smar. A jeśli chodzi o środek do czyszczenia szybki kasku to zamierzasz go wozić ze sobą czy będziesz czyścił kask w domu? Bo jak będziesz woził ze sobą to środek motula jest jak dla mnie trochę duży. Ja kupiłem atomizer na internecie 50ml za parę złotych ale żona mówiła że w rossmanie też można kupić za grosze. I nalewasz do niego płynu do mycia szyb który raczej każdy ma w domu. Buteleczka naprawdę mała, wszędzie ją zmieścisz, nawet pod siedzeniem. A gwarantuję ci że takiej ilości nie zużyjesz w jednym sezonie. Ja w tamtym roku coś takiego sobie sprawiłem i jeszcze nie dolewałem.
Co do reszty kosmetyków to możesz kupić jakiś wosk żeby zabezpieczyć lakier i nadać mu połysku, nabłyszczacz do opon.

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: poniedziałek, 3 lip 2017, 08:42 
Wąchacz wydechu
Wąchacz wydechu

Mój motocykl: Yamaha XJ600S '99
Słyszałem, że nie powinno myć się szyby kasku płynem do mycia okien, ponieważ alkohol z nim zawarty powoduje twardnienie plastiku. Zalecany jest mokry ręcznik papierowy. Kładziemy i czekamy parę minut. Można wozić ze sobą kilka kawałków ręczniczków i jak poleca Henryczek buteleczkę z rozpylaczem, tylko z wodą.

PostNapisane: poniedziałek, 3 lip 2017, 10:43 
Tańczący z wahaczem
Tańczący z wahaczem

Nie wiem czy mokry ręcznik nie będzie zostawiał jakiś farfocli na szybce tym bardziej jak się go przemoczy. Ja używam małej ściereczki z mikrofibry. Na razie nie zauważyłem żeby coś się działo z szybką ale dopiero drugi sezon zaczynam więc może po dłuższym czasie się coś będzie dziać. Zresztą prędzej się porysuje i kupię nową zanim płyn do mycia szyb coś zdziała.

PostNapisane: poniedziałek, 3 lip 2017, 11:15 
Polerant ramy
Polerant ramy

Mój motocykl: xj 600 diversion
Jeśli chodzi o nabłyszczacz do opon to raczej trzeba ostrożnie. Po takim w spray'u opona robi się śliska, a dowiadujemy się o tym na winklu ( zaznałem tej wątpliwej przyjemności).Ja używam go tak ,że spryskuje szmatkę i nanoszę tylko na bok opony( bez bieżnika).Wygląda ładnie i jest bezpiecznie.

PostNapisane: poniedziałek, 3 lip 2017, 11:43 
Tańczący z wahaczem
Tańczący z wahaczem

Mój motocykl: XJ 900 F 1986r
do czyszczenia szyby od kasku to dobre są chusteczki kosmetyczne- patent od Mańka sprawdzony na trasie ze zlotu :P
Działają podobnie jak środek motula :P a zmieszczą sie w kieszeni od kurtki- mozna kupic w paczkach po 10 szt

PostNapisane: poniedziałek, 3 lip 2017, 13:46 
Polerant ramy
Polerant ramy

Mój motocykl: XJ 900 (4BB)
Ja, nie wiem czy to nie niszczy szyby :), używam chusteczek z Lidla do okularów. Małe to, poręczne i w trasie wystarczające.

PostNapisane: wtorek, 4 lip 2017, 06:41 
Tańczący z wahaczem
Tańczący z wahaczem

bogoszkocja napisał(a):
Jeśli chodzi o nabłyszczacz do opon to raczej trzeba ostrożnie. Po takim w spray'u opona robi się śliska, a dowiadujemy się o tym na winklu ( zaznałem tej wątpliwej przyjemności).Ja używam go tak ,że spryskuje szmatkę i nanoszę tylko na bok opony( bez bieżnika).Wygląda ładnie i jest bezpiecznie.

O ile się nie mylę to na każdym opakowaniu takiego kosmetyku pisze że nie należy pryskać bieżnika opony tylko właśnie bok.

A co do chusteczek to też fajna sprawa tylko gdzieś trzeba zużytą chusteczkę wyrzucić a nie wszędzie znajdziesz kosz.

PostNapisane: wtorek, 4 lip 2017, 08:07 
Polerant ramy
Polerant ramy

Mój motocykl: xj 600 diversion
O ile się nie mylę to na każdym opakowaniu takiego kosmetyku pisze że nie należy pryskać bieżnika opony tylko właśnie bok.

Być może tak jest napisane,ale wiadomo - polak ambitny i instrukcji nie czyta.Napisałem o sposobie z psikaniem na szmatkę i dopiero nanoszeniu szmatką.Rozpylacz sieje po całości i raczej nie daje nam możliwości precyzyjnego nanoszenia.

PostNapisane: wtorek, 4 lip 2017, 20:28 
Czyściciel szprych
Czyściciel szprych

Mój motocykl: Yamaha XJ 600S 92r.
Kupiłem na razie smar do łańcucha Motul C2+ po 33zł mieli w pobliskim sklepie motocyklowym. Ale te chusteczki kosmetyczne to fajny pomysł, trzeba się zaopatrzyć :)

Strefa czasowa: UTC [ DST ]