Forum użytkowników Yamaha XJ

Miłośnicy motocykli :)
Teraz jest środa, 24 sty 2018, 10:42

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 14 lis 2017, 20:30 
Nówka cewka
Nówka cewka

Mój motocykl: Yamaha XJ 600
Hej,
Sezon dobiega końca więc czas pomyśleć już o przyszłym. I tak doszedłem do wniosku, że czas zmienić kask. Szukam czegoś niezbyt drogiego więc nie zaszaleje. W tej chwili z racji, że wcześniej jeździłem na choopku posiadam otwarty kask naxa, a po przesiadce na xj-te zamiast w kask wolałem zainwestować w moto ( opony, kufry, oleje itd.). Jednak teraz po zakończeniu sezonu zaczynają się pojawiać przeceny więc myślę o zakupie kasku.
I tu moje pytanie co polecacie w tym przedziale cenowym?? Wiem, że to niezbyt wiele i cudów to ja raczej oczekiwać nie mogę ale fajnie by było założyć coś ze szczęką jednak. Na początku myślałem o LS2, ale odpadł on w przedbiegach z dwóch powodów.
1. To po próbie założenia kasku w rozmiarze XXL okazało się, że nawet go na banie nie wcisne.
2. Poszperałem trochę na internetach i okazało się że nie jest to nawet jak na tą cenę za dobry pomysł.

Wymagań też jakichś kosmicznych nie posiadam. Kask muszę mieć w rozmiarze XXL(tym faktycznym), kolor czarny, najlepiej mat ale połysk też będzie. I powiedzmy, że w miarę normalny do użytkowania.
Jeśli o mnie chodzi znalazłem póki co 2, które te wymagania spełniają:
Ozone pinlock ready
THH TS-80.
Macie jakieś doświadczenia z tymi kaskami??
A może jakieś inne propozycje?? :)

PostNapisane: wtorek, 14 lis 2017, 20:58 
Moderator
Moderator

Zdjęć: 26
Mój motocykl: YZF 1000 R
w tej cenie :? to coś z LS2 lub nitro ale . . . . no właśnie :( sam mam LS2 za chyba 600zł wszystko ok oprócz hałasu :(

UWAGA będę usuwał HEMOROIDY
usunę każdy nowy temat JAKI I ILE OLEJU oraz JAKA OPONA!!

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: wtorek, 14 lis 2017, 21:09 
Tańczący z wahaczem
Tańczący z wahaczem

Zdjęć: 0
Mój motocykl: Yamaha XJ600N
Potwierdzam Cezariusza, ja na bani także wożę LS2 - chyba z 550 kosztował i zasadniczo nie dmucha do niego choć to szczękowiec ale taki szum zwiększa się z wzrostem prędkości (taki mało aerodynamiczny) . Spróbuj "MT" model Blade - bardzo fajne skorupki a także HJC-CS15 . Pozdrawiam Arek

PostNapisane: środa, 15 lis 2017, 08:54 
Nówka cewka
Nówka cewka

Mój motocykl: MZ ETZ250
XJ 600 DIV
Zobacz na motobandzie, była recenzja MT. Sam się nad tą firmą zastanawiam.

PostNapisane: środa, 15 lis 2017, 17:18 
Uzależniony od motocykli
Uzależniony od motocykli

Mój motocykl: XJ 600 Diversion '92
Mój plecaczek używa HJC CS14 kupiony za około 320 zł i bardzo sobie chwali. Nie jest to szczyt techniki ale jest nowy i układa się do jednej czaszki :twisted:

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Romet 205

PostNapisane: środa, 15 lis 2017, 18:40 
Tańczący z wahaczem
Tańczący z wahaczem

CS-14 został zastąpiony przez cs-15 i to chyba najtańsze kaski z poliwęglanu.

PostNapisane: czwartek, 16 lis 2017, 09:11 
Polerant ramy
Polerant ramy

Mój motocykl: XJ 900S
CS 15 mają jedną wadę, nie mają blendy ale ogólnie jest godny polecenia

PostNapisane: czwartek, 16 lis 2017, 10:06 
Tańczący z wahaczem
Tańczący z wahaczem

Dzięki temu że nie ma blendy jest mocniejszy.

PostNapisane: czwartek, 16 lis 2017, 10:10 
Uzależniony od motocykli
Uzależniony od motocykli

Mój motocykl: XJ 600 Diversion '92
Zawsze można pomyśleć o przyciemnieniu szybki :twisted: nie jestem przekonany do tych wszystkich nowinek w budżetowych kaskach bo często są one słabo wykonane...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Romet 205

PostNapisane: czwartek, 16 lis 2017, 11:13 
Polerant ramy
Polerant ramy

Mój motocykl: Xj 900 Diversion
W kaskach z górnej półki za prawie 3tysiaki też blenda lubi się psuć :) nawet w serwisach mają już przygotowany duży zapas felernej części...

PostNapisane: czwartek, 16 lis 2017, 22:19 
Czyściciel szprych
Czyściciel szprych

Mój motocykl: XJ600 Diversion 2003
A ja polecę Lazer Bayamo z line... cholernie głośny jest ale wygodny i można założyć pinlocka. Ja dałem 400 zł za niego i jak za taką kasę to może być...
Pozdrawiam

PostNapisane: niedziela, 19 lis 2017, 19:49 
Nówka cewka
Nówka cewka

Mój motocykl: Yamaha XJ 600
Hej,
przeczytałem wszystkie komentarze.
I jeśli chodzi o LS2 to tak jak mówiłem, niestety odpada. Największą wadą jest to że jest za mały sic!. Mierzyłem LS2 za 200 zł i szczękowy za 600 i za nic nie mogę go wcisnąć na łeb. Oczywiście mierzyłem 2XL więc większego już nie ma. Mierzyłem również głowę, żeby sprawdzić jaki rozmiar potrzebuję i właśnie XXL teoretycznie powinien być najlepszy (obwód bańki 62 cm ).
Dla porównania: ozone pinlock ready w rozmiarze 2xl jest może nie duży ale lekko większy niż dopasowany. Jednak nie mam właściwie żadnych informacji o tej firmie i o tym kasku z wyjątkiem ceny : ok 320 zł.
Po Waszych komentarzach i sugestiach zastawiam się nad kaskiem MT. Cena przyzwoita wygląd ok i jest blenda, co też jest dużym plusem. Cena również jest fajna.
Czy posiada ktoś ten kask i może coś o nim powiedzieć??
Co do HJC CS-15 muszę poszukać sklepu w okolicy, który by oferował ten model i zmierzyć.
Co do Lazer bayano sam o nim myślałem, ale trochę mnie kolego przeraziłem z tym hałasem.
I takie moje przemyślenie na koniec: niby granica cenowa wybrana, niby biorę też pod uwagę możliwość zwiększenia lekko budżetu a jak przychodzi co do czego to i tak trzeba weryfikować wszystko z realiami.
P.S. Dziękuje wszystkim za opinie i chęć pomocy, fajnie, że można na Was liczyć. :)

PostNapisane: niedziela, 19 lis 2017, 20:41 
Moderator
Moderator

Zdjęć: 26
Mój motocykl: YZF 1000 R
Borek1989 napisał(a):

Co do Lazer bayano sam o nim myślałem, ale trochę mnie kolego przeraziłem z tym hałasem.

Przy tym budżecie nie oczekuj "ciszy" w kasku :( ja się rozczarowałem pod tym względem LS2 i sądzę że wszystkie tu wymienione kaski bedą miały podobny poziom hałasu więc nie skreślaj tego lazera

mam kolegę co kupował schubetcha za 3000zł i po tygodniu stwierdził że jest za głośny :) LS2 chyba nie miał na głowie :)

UWAGA będę usuwał HEMOROIDY
usunę każdy nowy temat JAKI I ILE OLEJU oraz JAKA OPONA!!

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: niedziela, 19 lis 2017, 21:15 
Czyściciel szprych
Czyściciel szprych

Mój motocykl: XJ600 Diversion 2003
Dokładnie tak jest - jak kupowałem kask to wiedziałem że w takiej cenie nie ma co liczyć na nie wiadomo co.
Brałem pod uwagę jako takie bezpieczeństwo i ten Lazer wypada bardzo dobrze na tle innych tanich kasków. Też ma blendę i można nawet pinlocka założyć - co wręcz uczynię jeszcze w tym roku, bo jednak jak chłodno jest to szybka paruje (uroki wentylacji w tanich kaskach).
Życzę udanych zakupów.

A co do weryfikacji z realiami to ostatnio stanąłem przed dylematem wyboru butów motocyklowych - to dopiero jest dylemat, bo okazuje się, że dobre buty kosztują fortunę i wg Ludzi ze sklepów motocyklowych trzeba wydać ponad 1 000 PLN, bo poniżej to bez sensu... :-)
Zapytałem sprzedawce więc... po co mają te tańsze buty... Nic nie odpowiedział i tylko się uśmiechnął... paranoja.

PostNapisane: niedziela, 19 lis 2017, 21:51 
Tańczący z wahaczem
Tańczący z wahaczem

mpendzik napisał(a):
Dokładnie tak jest - jak kupowałem kask to wiedziałem że w takiej cenie nie ma co liczyć na nie wiadomo co.
Brałem pod uwagę jako takie bezpieczeństwo i ten Lazer wypada bardzo dobrze na tle innych tanich kasków. Też ma blendę i można nawet pinlocka założyć - co wręcz uczynię jeszcze w tym roku, bo jednak jak chłodno jest to szybka paruje (uroki wentylacji w tanich kaskach).
Życzę udanych zakupów.

A co do weryfikacji z realiami to ostatnio stanąłem przed dylematem wyboru butów motocyklowych - to dopiero jest dylemat, bo okazuje się, że dobre buty kosztują fortunę i wg Ludzi ze sklepów motocyklowych trzeba wydać ponad 1 000 PLN, bo poniżej to bez sensu... :-)
Zapytałem sprzedawce więc... po co mają te tańsze buty... Nic nie odpowiedział i tylko się uśmiechnął... paranoja.

Zawsze wolą sprzedać to co najdroższe a zwłaszcza przed końcem roku bo zaraz nowa kolekcja i na tych trzeba stracić. Ja wysokie buty mam firmy Forma, gruba skóra, wygodne, tanie, ochraniają tam gdzie trzeba, podeszwa anty poślizgowa i z membraną przeciw zalaniu. Dwie zimy w nich przelatałem i teraz dalej jeżdżę.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]