Forum użytkowników Yamaha XJ

Miłośnicy motocykli :)
Teraz jest środa, 24 sty 2018, 12:12

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 20 lis 2017, 17:27 
Czyściciel szprych
Czyściciel szprych

Mój motocykl: XJ600 Diversion 2003
Ja też kupiłem Formy, tylko arrow fx :-)
POZDRAWIAM.

PostNapisane: poniedziałek, 20 lis 2017, 19:45 
Polerant ramy
Polerant ramy

Mój motocykl: xj 600 diversion
Ja też stałem przed dylematem zmiany kasku w tym sezonie.Używałem HJC FG14 przez poprzedni sezon,ale dostałem go używanego i to był pierwszy sezon na XJ600. Myślałem ,że to iż nie był to nowy kask, to jak zamienie na nowy to będzie wszystko na plus. Dodatkowo utwierdzało mnie to iż HJC uchodzą za głośne. Zakupiłem na samym początku sezonu kask GIVI 50.4 w ładnym malowaniu.Wykończenie wydawało się na wysokim poziomie, jednak po pierwszej rundzie wokół komina- czar prysł. Był tak głośny w porównaniu do używanego HJC,że byłem w szoku.Odsprzedałem go i zakupiłem kolejny. wybór padł na Astone GTB. Było lepiej , co najmniej tak jak w HJC. Dodatkowo blenda i bardzo dobra aerodynamika. Używałem go przez kilka miesięcy, ale wszędzie w dalszą drogę musiałem zakładać zatyczki do uszu. Trafił mi się używany SCHUBERTH S1. Stan kasku był dobry, wymagał tylko wyprania i wyregulowania szybki. Po przejechaniu się w używanym schubercie wiedziałem ,że aston leci do ludzi. Co zobaczyłem na plus wobec tych trzech w których jeździłem do tej pory na XJ-cie. Po pierwsze to cisza jaka panuje . Nie jest to cisza klaustrofobiczna , ale taka która zapewnia komfort podczas nawet dłuższej jazdy. Jest nieporównywanie cichszy od tych w których miałem okazję jeździć. Blenda z odpowiednim stopniem przyciemnienia. Wentylacja też co najmniej wystarczająca.Jedyna wada jaką zauważam to wielkość. Skorupa jest duża i ledwo mieści mi się z drugim kaskiem w kufsze. Piszę o tym tylko dlatego ,że też myślałem iż nowy kask będzie najlepszym rozwiązaniem- a okazało się że odnalazłem się w używanym. W kwestii samego hałasu to bardzo dużo zależy od motocykla i jego aerodynamiki. XJ 600 jest motocyklem na którym jest raczej głośno i większość kasków w przedziale do 500zł będzie głośna. Jednak warto też zauważyć różnice pomiędzy firmami i modelami. Teraz jeżeli miałbym kupować nowy to skłaniałbym się ku firmie HJC , bo mój używany był na podobnym poziomie jakościowym jak te dwa modele których używałem. Nie był głośniejszy ,a w dodatku wykonany z włókna szklanego. Na plus jest to ,że w nowym powinno być lepiej niż w używce. Takie moje spostrzeżenia- mam nadzieje ,że w jakimś stopniu pomocne.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC [ DST ]