Forum użytkowników Yamaha XJ

Miłośnicy motocykli :)
sklep motocyklowy odzież motocyklowa poznań
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 13:52



Strefa czasowa: UTC [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 16 sty 2014, 12:10 
Offline
Czyściciel szprych
Czyściciel szprych
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 12 sty 2014, 19:53
Posty: 32
Zdjęć: 2
Lokalizacja: Chorzów
Mój motocykl: Yamaha XJ750 maxim '82
Honda VFR 750 RC36II '97
Witam,
Proszę (jeśli ktoś ma), aby udostępnił fotkę jak jest podłączony wskaźnik rezerwy do baku.. który kabelek? :) niestety mój komp wskazuje cały czas rezerwę (mimo zalanego w jakieś 3/4 baku) ..

Czy sprawdzić ewentualne połączenia/kable trzeba ściągać bak?

Jak się do tego zabrać?

Dzięki za sugestie.


Góra
 Zobacz profil Prywatny album  
 
PostNapisane: wtorek, 21 sty 2014, 10:11 
Offline
Czyściciel szprych
Czyściciel szprych

Dołączył(a): piątek, 2 lis 2012, 08:54
Posty: 25
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Zacznij od obadania baku, czujnik jest od spodu po prawej stronie zbiornika a kabelek wychodzi pod siedzeniem u mnie kostka jest po lewej stronie pod siedzeniem tuz za zbiornikiem. Jeśli chcesz mieś pewność to odkręć zbiornik (jedna śruba z tyłu baku pod siedzeniem, poproś kogoś o pomoc, unieś lekko zbiornik wtedy na 100% wymacasz kabelek, odłącz go od wtyczki i podłącz omomierz. Jeśli w baku bedziesz miał z 50% napełnienia to poprzechylasz trochę zbiornik to jesli czujnik działa to bedzie sie zmieniać wartość na omomierzu jeśli jest uszkodzony to najczęściej miernik pokaże Ci przerwę w obwodzie. Druga osoba jest potrzebna jesli nie chcesz rozłaczać węzyka paliwowego, jak odłaczysz wezyk to ogarniesz to sam...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 21 sty 2014, 13:13 
Offline
Czyściciel szprych
Czyściciel szprych
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 12 sty 2014, 19:53
Posty: 32
Zdjęć: 2
Lokalizacja: Chorzów
Mój motocykl: Yamaha XJ750 maxim '82
Honda VFR 750 RC36II '97
xjtdi napisał(a):
Zacznij od obadania baku, czujnik jest od spodu po prawej stronie zbiornika a kabelek wychodzi pod siedzeniem u mnie kostka jest po lewej stronie pod siedzeniem tuz za zbiornikiem. Jeśli chcesz mieś pewność to odkręć zbiornik (jedna śruba z tyłu baku pod siedzeniem, poproś kogoś o pomoc, unieś lekko zbiornik wtedy na 100% wymacasz kabelek, odłącz go od wtyczki i podłącz omomierz. Jeśli w baku bedziesz miał z 50% napełnienia to poprzechylasz trochę zbiornik to jesli czujnik działa to bedzie sie zmieniać wartość na omomierzu jeśli jest uszkodzony to najczęściej miernik pokaże Ci przerwę w obwodzie. Druga osoba jest potrzebna jesli nie chcesz rozłaczać węzyka paliwowego, jak odłaczysz wezyk to ogarniesz to sam...


Thx za wskazówki.. jak mi nie zasypie garażu to w sobotę wpadnę obadać tą rezerwę..


Góra
 Zobacz profil Prywatny album  
 
PostNapisane: piątek, 25 kwi 2014, 20:18 
Offline
Czyściciel szprych
Czyściciel szprych
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 12 sty 2014, 19:53
Posty: 32
Zdjęć: 2
Lokalizacja: Chorzów
Mój motocykl: Yamaha XJ750 maxim '82
Honda VFR 750 RC36II '97
rezerwa zrobiona.
przyczyny były dwie:
1. wypięty kabelek pod bakiem (wystarczyło podnieść bak na 10cm i wsadzić łapę pod bak- było trochę gimnastyki, ale nie trzeba odłączać przewodów)
2. zaśniedziałe końcówki + przetarty kabelek przy złączce

swoją drogą jak tak patrze na instalacje elektryczna to chyba trzeba by całą od nowa pociągnąć - oryginalna instalacja jest już mocno wyeksploatowana..


Góra
 Zobacz profil Prywatny album  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL