Forum użytkowników Yamaha XJ

Miłośnicy motocykli :)
sklep motocyklowy odzież motocyklowa poznań
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 13:42



Strefa czasowa: UTC [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 24 sty 2014, 21:24 
Offline
Czyściciel szprych
Czyściciel szprych

Dołączył(a): wtorek, 8 lip 2008, 19:31
Posty: 23
Lokalizacja: Poznań
Witam ! Na forum nie byłem już sto lat, gdyż moja XJ 550 Maxim zimowała 3 lata i o dziwo zapaliła /po spuszczeniu paliwa i zalaniu nowym/ za 6 razem !!! Miała "iść do ludzi", jednak jak uśmiechnęła się do mnie zapadła decyzja - MASZ U MNIE DOŻYWOCIE ! A teraz 2 konkretne pytania do Szanownych kolegów /może naiwne , ale z moją wiedzą fachową jest słabiutko/:
1. mam głośne, mega głośne, puste wydechy - chcę zmienić na wydechy "dedykowane" firmy SITO, co pozwoli mi i żonie na dłuższe wypady - czy koniecznie po wymianie muszę ingerować w ustawienia, coś regulować itd. itp. ??? Dodam, że silnik i reszta chodzi wg. mnie idealnie.
2. poproszę o kilka zdań nt. napinania, naciągania łańcuszka rozrządu - jako kompendium wiedzy dla mojego mechanika /ufam mu, ale opis kogoś kto to już przerabiał - bezcenny... /
Pozdrawiam Jaras

_________________
jaras661


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 24 sty 2014, 22:20 
Offline
Polerant ramy
Polerant ramy

Dołączył(a): czwartek, 16 sty 2014, 22:04
Posty: 52
Mój motocykl: Yamaha Xj 600
Ważne żeby nie było syfu w zbiorniku po 3 latach wytrąca się z paliwa trochę związków i działała wilgoć w zbiorniku możliwa rdza musisz obejrzeć zbiornik w środku dla pewności , Jak chcesz sobie zostawić maszynę to wyczyść -przepłucz zbiornik i gaźniki zrób synchro składu mieszanki jak założysz oryginalne tłumiki lub cichsze zmienia się charakterystyka pracy silnika i spalania ,jest mu ciężej wypluć bo ma więcej bebechów pożycz color tune od kogoś albo kup 220PLN i sam ustawisz idealnie mieszankę na każdym cylindrze w gaźniku no i synchro . Musi huśtać jak jeździ po takiej przerwie. A na mechaniku zaoszczędzisz i na przyszłość sprzęta zostaje dla ciebie do następnych regulacji .Wakuometry zrobisz sobie sam widziałem na forum dokładnie opisane jak zrobić i z fotkami prościzna ;) i działają poprawnie koszt wężyków 4 igły dla tłumienia podciśnienia , rurki 6 mm i trochę inwencji z twojej strony oczywiście jak chcesz się bawić sam :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 27 sty 2014, 17:30 
Offline
Czyściciel szprych
Czyściciel szprych

Dołączył(a): wtorek, 8 lip 2008, 19:31
Posty: 23
Lokalizacja: Poznań
Sam nie dam rady, ale trochę mi się rozjaśniło, dzięki i pozdr.

_________________
jaras661


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL