Forum użytkowników Yamaha XJ

Miłośnicy motocykli :)
Teraz jest poniedziałek, 22 sty 2018, 16:43

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 29 maja 2017, 19:11 
Nówka cewka
Nówka cewka

Mój motocykl: Yamaha XJ 600S
Witam.
Jeżdżę już drugi sezon na Xj 600S (mój pierwszy motocykl) i po przejechaniu 12 tyś km (łącznie) czuję że za każdym razem po dłuższej jeździe (ok 100 km) okropnie boli mnie kręgosłup między łopatkami, od ciągłego opierania się na kierownicy cierpną mi ręce i bolą łokcie (mam 175 cm wzrostu).
Nie rozpoczynałbym tematu gdyby nie był to dla mnie problem.
Zastanawiam się czy na XJ 900 będzie tak samo czy może pozycja jest bardziej wyprostowana z uwagi na kierownicę która jest jakby wyższa i ma możliwość większego odchylenia w kierunku siedziska.
Po zmianie motocykla (co planuję w niedalekiej przyszłości) na bardziej dla mnie wygodny na pewno będę planował dłuższe trasy na które na XJ 600 napewno bym sie nie zdecydował. Interesuje mnie tylko turystyka bo tak chce inwestować czas na moto.
Proszę o wypowiedzi użytkowników XJ 900 i tych którzy mają porównanie obydwu motocykli.
Pozdrawiam

Ps. W razie potrzeby proszę Moderatorów o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu.

PostNapisane: poniedziałek, 29 maja 2017, 19:42 
Polerant ramy
Polerant ramy

Mój motocykl: Xj 900 Diversion
Przy podobnym wzroście na pozycję i wygodę w XJ 900 nie narzekam. Motocykl jest większy od XJ 600 i to przekłada się na wygodę. Aczkolwiek z nogami już tak idealnie nie jest i mogłyby być bardziej wyprostowane. Choć i tak lepiej niż w mniejszej siostrze. Natomiast plecy i ręce maja wygodnie przy wzroście do 180 cm mniej więcej. Porównanie mam do 600 N, którą troszkę posmigalem na jakimś wypadnie pomieniawszy się na maszyny. Duża jest zdecydowanie wygodniejsza i przyjemniejsza w jeździe, także dzięki większej masie.

PostNapisane: wtorek, 30 maja 2017, 07:24 
Wąchacz wydechu
Wąchacz wydechu

Mój motocykl: Yamaha XJ600S '99
DareczekSz, może masz nieodpowiedni dosiad, bo ręce nie powinny Cię boleć, cały czas powinny być luźne. Moto powinno trzymać się nogami. Tu masz linki do filmiku https://www.youtube.com/watch?v=mHjHgWR ... mL&index=4.

PostNapisane: wtorek, 30 maja 2017, 17:06 
Nówka cewka
Nówka cewka

Mój motocykl: Yamaha XJ 600S
WojtekM podobne filmiki oglądałem jak zacząłem jeździć na moto, ale tego jeszcze nie widziałem. Być może problem tkwi w dosiadzie, może rzeczywiście robię coś nie tak. Chociaż staram się trzymać moto bardziej nogami ale mimo to jest jak jest.

PostNapisane: wtorek, 30 maja 2017, 22:41 
Polerant ramy
Polerant ramy

Mój motocykl: Yamaha XJ 600 S '00
Miałem podobnie, szczególnie przy jeździe z plecaczkiem. Dodatkowo jeszcze ból pośladka.
U mnie problem poniekąd rozwiązało zastosowanie residerów. Polecam takie coś, bo znacząco poprawia komfort jazdy.

Obrazek

PostNapisane: środa, 31 maja 2017, 03:46 
Tańczący z wahaczem
Tańczący z wahaczem

Zdjęć: 0
Mój motocykl: YAMAHA XJ 900 S
https://www.youtube.com/watch?v=B8Ociv8n0wI
a taki filmik oglądałeś?

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: środa, 31 maja 2017, 14:11 
Uzależniony od motocykli
Uzależniony od motocykli

Mój motocykl: Brak :(
Jako że posiadałem oba modele, to się wypowiem: na 900 jest wygodniej, ale do ideału jszcze daleko (mam 182 cm wzrostu). Risery dużo dają (miałem w 900) i najlepiej do tego spacerówki (jadąc tak do 100km/h można spokojnie kończyny wyciągnąć i jest miodzio. Powyżej tej prędkości za bardzo zawiewa pod nogawki. No, chyba że jest +40 stopni, to luzik ;)). Jak się przesiądziesz na 900, to od razu poczujesz różnicę (in plus oczywiście), ale rozważ i risery, i spacerówki - na dłuższe traski nieocenione.

Strefa czasowa: UTC [ DST ]