Forum użytkowników Yamaha XJ

Miłośnicy motocykli :)
Teraz jest środa, 24 sty 2018, 10:44

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 7 lut 2009, 09:39 
Polerant ramy
Polerant ramy

Drodzy koledzy i użytkownicy Yamahy XJ900s Diversion pytanie dotyczy kontrolki rezerwy paliwa kiedy sie u was zapala. I czy wogóle bo u mnie jak sie zapaliła to motor zaraz zgasł. Opiszcie co sie dzieje u was w sprzętach.

PostNapisane: sobota, 7 lut 2009, 10:43 
Admin XJ
Admin  XJ

Zdjęć: 47
Mój motocykl: Yamaha FJR 1300A
Cześć Andrzej, u mnie gdy kontrolka jeszcze działał to zapalała się gdy wskazuwka
dochodziła do końca czerwonego pola, potem przestała wogóle działać wiec tylko sugerowałem sie samym wskazaniem

Yamaha XJ 900 Div
MZ-ETZ 250
Simson S-51 (jedyny mój sprzęt nowy)
Romet-polo

Nie dyskutuj z durniem , bo z boku nie widać różnicy . . . . .

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: sobota, 7 lut 2009, 16:53 
Polerant ramy
Polerant ramy

przy dobrym wskaźniku - w mojej wskazówka wpada mocno na czerwone pole i zapala się rezerwa tj. od chwili żażenia się pomarńczy jest ok. 5 l paliwa. Sprawdzalem.

PostNapisane: niedziela, 8 lut 2009, 20:54 
Tańczący z wahaczem
Tańczący z wahaczem

U mnie się zapala lekko i gaśnie dopiero po jakimś czasie zapala się na stałe. Najwięcej zrobiłem na rezerwie jakieś 15-20km zanim na stację paliw dojechałem. Wskaźnik poziomu paliwa nie działa.

PostNapisane: sobota, 21 lut 2009, 13:22 
Polerant ramy
Polerant ramy

U mnie z kolei wskazówka pokazuje mniej-więcej do połowy zbiornika. Potem spada do zera. Kontrolka jak się zapali, to mogę przejechać jeszcze jakieś 50 km. Sprawdzone. Wchodzi wtedy do zbiornika 20 litrów (po przejechaniu tych 50 km).

Artur

PostNapisane: wtorek, 19 maja 2009, 06:35 
Wąchacz wydechu
Wąchacz wydechu

u mnie widze że kontrolka działa -świeci przy odpalaniu ale nie wiem czy działa wogóle bo wskazówka leżała już poniżej czerwonego a kontrolka nie świeciła. chyba muszę wziąść pół litra benzyny do bytelki i jeżdzić do sucha wtedy sie przekonam
a jak u was działają wskażniki paliwa? u mnie jak jest dużo to pokazuje ponad max a jak mało to poniżej min.

PostNapisane: wtorek, 19 maja 2009, 07:09 
Jednośladowy spec
Jednośladowy spec

Mój motocykl: FZS 1000
U mnie wskaźnik też okłamuje. Kiedyś zimą jak mi się nudziło to zrobiłem łatę do mierzenia paliwa. wypuściłem paliwo, wlewałem po 2 litry i mierzyłem i zaznaczałem poziom na łacie obserwując jednocześnie wskaźnik paliwa. może to i głupota była, ale mogę zawsze zmierzyć ile mi paliwa zeżre w trasie i ile jest go naprawdę. A wskażnika nie da się ustawić przez podginanie pływaka bo i tak oszukuje w górnej albo dolnej granicy.

PostNapisane: wtorek, 19 maja 2009, 19:54 
Wąchacz wydechu
Wąchacz wydechu

Mój motocykl: Yamaha XJ 900S Diversion 4KM
Właśnie, ten wskaźnik to mało skuteczny bajer.

U mnie po zatankowaniu pod korek wskazówka pokazuje full, ale gdzieś tak od ok. 130-150 zrobionych km zaczyna wędrówkę w dół w szybkim tempie, przy trochę ponad 200km pokazuje już pusto, po czym zjeżdża do pozycji pionowej w dół, czyli poniżej "empty". Mniej więcej przy 270-280km zaczyna mi się palić kontrolka rezerwy, z początku miga na nierównościach albo przy hamowaniu się zapala, ale gdzieś z 5-10km, po czym pali się na stałe. Wtedy jadę tankować do pełna i wchodzi mi maks. z 18 litrów, co by oznaczało, że zostało jeszcze ok 6 w baku..

PostNapisane: sobota, 14 lis 2009, 14:52 
Jednośladowy spec
Jednośladowy spec

Mój motocykl: FZS 1000 '03
Odkopuje aby wytłumaczyć wam jak to powinno działać prawidłowo, tutaj wskaźnik poziomu paliwa + kontrolka rezerwy. W mojej najpierw zepsuł się czujnik wskaźnika, potem czujnik od rezerwy, więc wymieniłem cały wkład do baku zakupiony z XJ z 2000 roku.
Całość składa się z 2 elementów, które działają niezależnie, dlatego też niektórym z was działa tylko jedno - czujnik bądź kontrola rezerwy.
Czujnik poziomu paliwa to specyficzny potencjometr.
Czujnik kontrolki rezerwy to termistor.
Prawidłowo powinno to funkcjonować tak, że wskazówka schodzi na czerwone pole (nie powinna spaść niżej niż czerwone pole!) i po jakiś mniej więcej 20km na czerwonym polu zapala się kontrolka rezerwy. Na rezerwie mamy 5L paliwa. Należy zwrócić uwagę, że te 5L zaczyna się od momentu, w którym kontrolka ŚWIECI JUŻ STALE. Na początku zapala się tylko momentami - dlatego że jest to termistor i paliwo raz go odkrywa raz zalewa przy przyspieszaniu/hamowaniu/dziurach. Paliwo musi zejść całkowicie poniżej poziomu termistora - wtedy zapala się na stałe kontrolka rezerwy i od wtedy mamy do dyspozycji jeszcze 5L paliwa, czyli ok 80km do przejechania.
Co do dokładności wskazań poziomu paliwa, to poziom wskazówki jest tylko wartości orientacyjną, a nie dokładną. Wynika to z tego, że bak ma kształty nieregularne. Aby pomiar był dokładny, każdy z boków zbiornika musiałby być prostokątem, a wszystkie boki musiały by być pod katem prostym do siebie. Zbiornik ma największą pojemność o góry, dlatego na początku wskazówka spada najwolniej. Potem spada dość szybko, żeby przy jeszcze sporej ilości paliwa zejść już prawie na sam dół. I tak musi być, nie da się tego inaczej rozwiązać przy takim kształcie i prostej konstrukcji wskaźnika. Żeby pomiar był dokładny cały mechanizm czujnika musiałby być dużo bardziej skomplikowany.
Oczywiście w wielu dywersjach ten delikatny system jest już mocno rozkalibrowany i wszystko działa jak chce :)

PostNapisane: wtorek, 23 lut 2010, 09:16 
Wąchacz wydechu
Wąchacz wydechu

odświeżam temat
po przejeżdzonym sezonie stwierdzam że w mojej divce czujnik i kontrolka działają bez zarzutu
rezerwa starcza na około 40 km normalnej jazdy albo na 10 nie normalnej :mrgreen: faktem jest że moja diwka nie schodzi poniżej 8 na 100

PostNapisane: niedziela, 28 lut 2010, 17:38 
Nówka cewka
Nówka cewka

Ja tak z innej beczki troche napisze. 8l na 100 km dla mnie masakra. Diva to moje pierwsze moto i po mieście mi pali między 5 a 6 l, a na trasie poniżej 5. Ale to chyba z uwagi na to jakim respektem darzę te 90 kucyków ;)

PostNapisane: niedziela, 28 lut 2010, 18:39 
Admin XJ
Admin  XJ

Zdjęć: 47
Mój motocykl: Yamaha FJR 1300A
alles napisał(a):
faktem jest że moja diwka nie schodzi poniżej 8 na 100

Nie będę krył ale to norma, wszystko zależy jak kto kręci manetką ;)
U mnie było to między 7 a 8 litrów w mieście, na trasie różnie ale w większości 5 a 6 L

Yamaha XJ 900 Div
MZ-ETZ 250
Simson S-51 (jedyny mój sprzęt nowy)
Romet-polo

Nie dyskutuj z durniem , bo z boku nie widać różnicy . . . . .

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: poniedziałek, 1 mar 2010, 19:24 
Wąchacz wydechu
Wąchacz wydechu

Nie no 8-siem to chyba przesada...chyba że w palnik non stop.
U mnie działa wszystko tak jak opisał Tomek.

PostNapisane: wtorek, 2 mar 2010, 15:34 
Polerant ramy
Polerant ramy

Przy naprawde hardcorowym dawaniu w palnik i przegazówkach nie jedno krotnych mi spaliła 9l/100 więc nie dziwi mnie to. Wszystko zależne od stylu jazdy. Mi najmniej spaliła puki co 5l , norma to 6,5l a kiedy robi sie zimniej (październik listopad) to średnia dochodzi nawet do 7,5l po mieście. Niemniej jednak dzień przed zakończeniem sezonu wybrałem sie w krótką 100km traskę i mimo niskiej temperatury jak na jazde moto spalilem wtedy 5,7 - to daje do myślenia że nie jest to maszynka na szelenie po mieście i krótkie dojazdy. O wiele lepiej czuje sie na dłuższych dystansach.

A co do kontrolki rezerwy - u mnie sie zapal kiedy w baku zostaje jeszcze 7-8l ;)

PostNapisane: sobota, 3 kwi 2010, 08:44 
Wąchacz wydechu
Wąchacz wydechu

Lubię odkręcić bo motór nie jest do zamulania ,ale bez przesady nie latam non-stop po 200 na godz. Nie jest to jakaś ekstremalna jazda po prostu trochę szybciej od puszek
ale poniżej 8 litrów nigdy nie zszedłem

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]